Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond a kiskutyámmal...

Mi lehet a gond a kiskutyámmal? Alvadt vért találtam az udvaron, a többi a leírásban

Figyelt kérdés
Mindenekelőtt le kell szögeznem, ELVITTEM MA ORVOSHOZ, ÉS HOLNAP IS EL FOGOM! Egy másfél éves spániel keverékről van szó. Reggel hányt egy picit és egy kicsit piros volt a hányása, meg a (normális állagú) székletén is volt egy pici vér. Gyorsan felhívtam az ügyeletes orvost, és megvizsgálta. Megállapította hogy álvemhes és hőemelkedése is van. Mindemellett a kutya eleven és nem bágyadt. Enni nem kíván, vizet iszik rendesen. Kapott egy kis injekciót, mert a doki szerint a hányásában azért volt vér, mert a gyulladástól be van dagadva a torka és ott vannak elpattant kis hajszálerek. Amióta hazajöttünk az orvostól, egyszer még hányt egy kis gyomorsavat, meg körülnéztem az udvarban, és kb maroknyi méretű alvadt vért találtam, ugyanolyan, mint amikor az ember nagyon erősen menstruál. Most akkor ehet hogy menstruál a kutyusom? Mert a popsiján nincs is nyoma a vérnek, futkározik, gyíkokra vadászik, elég jókdélyűnek mondható. Viszont most nagyon aggódok a vér miatt. Holnap reggel van új időpontja az orvosnál, de én meg annyira aggódok..

2018. ápr. 29. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem menstruálnak, hanem tüzelnek, nem ugyanaz a kettő.

Tüzeléskor 5-7 napig van piros csepegtetés, és meg van nagyobbodva a pérájuk, utána színtelen csepegtetés.

Alvadt vér nem normális, pláne ha maroknyi.

Alaposabb vizsgálat kéne, akár ultrahang is, belső szervezket átnézni.

2018. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés: Ha elvitted dokihoz, holnap is elviszed, plusz kaptál tőle diagnózist, akkor mi a kérdés?


Plusz a kutyák NEM menstruálnak, hanem tüzelnek: nem ugyanaz (NEM ugyanannak a dolognak a emberi és kutyás megnevezése, ahogy sokan hiszik), és nem jár maroknyi vérzéssel.


Ne aggódj, jól tetted hogy dokihoz vitted, ha baj lenne észrevette volna :)

Holnap említsd meg neki amit találtál, de nem hinném hogy aggódnod kellene miatta, pláne hogy nem mutat panaszokat.

2018. ápr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon remélem, hogy semmi komoly! Azért tettem fel a kérdést, mert baromira aggódok, meg hát azt a nagy alvadt vért azután vettük észre, hogy orvosnál volt. Az orvosnak csak kis mennyiségről tudtunk beszámolni. De ha valami súlyos lenne, akkor csak levert lenne a kutyus, nem? Jó, persze a hőemelkedés azért meglátszik, most például lepihent egy kicsit, de nem látszik hogy bármi is fájna neki, mondom, szaladgált is, orvostól hazafelé nagyon pörgött, haza se akart jönni, vidám volt.
2018. ápr. 29. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es is írta, ultrahang!

Nem minden állatorvosi diagnózis helyes.

A maroknyi vér nem normális.

Álvemhesség tüzelés UTÁN következik be és akkor már nincs vérzés.

Ha nem akarod, hogy a kutyád gennyes méhgyulladásban, iszonyú kínok között elpusztuljon, mihelyt teljesen egészséges ivartalaníttasd!

2018. ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos, hogy ivartalanítani kéne, mert meg vannak duzzadva a cicijei, és ez hoszútávon veszélyt jelenthet, úgyhogy beleegyeztünk, és nyáron sort kerítünk erre. Mindent meg akarok tenni érte!
2018. ápr. 29. 14:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelentem, szerencsére tökéletesen rendbejött a kutyus. :) Azonban a tüneteit valóban a méhe és az álvemhesség okozta, így júliusban ivartalanítani fogják!
2018. máj. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!