Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan érdemes BARF etetéssel...

Honnan érdemes BARF etetéssel kapcsolatban tájékozódni?

Figyelt kérdés

Pl facebook csoportok, blogok, könyvek.

Még kezdő vagyok és szeretném a lehető legjobban csinálni.



2018. ápr. 30. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csoport facen : barf elvek az alapoktól, mit és hogyan. Ott vannak különböző fájlok amik alapján el lehet indulni (start fáljt mindenképp ajánlom). De azért csak óvatosan. Több mint 15ezer fős a csoport és bár nyilván mindenki segíteni szeretne de néha lekaparom az arcom, hogy miket tanácsolgatnak. A legszebb az, hogy nagyon magabiztosan beszélnek egyes temákban, pedig nem értenek hozzá. Nem akarom szídni a csoprotot, mert tényleg hasznos és jó dolgokat lehet megtudni. De ha bármi egészségügyi probléma lesz a kutyával, akkor állatorvos véleményét kérd ki. Ja és minél több forrásból keresel információt, annál inkább összeáll a kép.
2018. ápr. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ezt az egészet egy ausztrál állatorvos találta ki és írt róla könyvet. Dr. Ian Billinghurst - Give your dog a bone
2018. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2018. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is csoportokból informálódtam, szerintem kb minden BARF csoportban benne vagyok. Kicsit eltérő eszméleltű az összes, de egy idő után szerintem ki tudod szelektálni, hogy mi az ami járható út, és mi az ami nem. Van aki totál elutasítja a zöldségeket, meg a kiegészítőket is, de valaki egyszerre sokfélét ad. Keress ésszerű indokokat és maradj az arany középúton, a kutyádon látni fogod, ha valami nem stimmel.


A fájlok mellett a kérdésekből is sokat lehet tanulni, ha valami konkrét dolog érdekel írd be a keresőbe és tuti találsz értelmes válaszokat. Egy idő után látni fogod, ki az aki tényleg ért hozzá, vannak köztük tenyésztők is, még privátban is biztos lesz olyan aki segít.


Az állatorvossal azért legyél óvatos, mert sokan elítélik, vagy nem ismerik a nyers etetés szabályait. Ajánlott olyan dokit keresni, aki jártas ebben, mert láttam már, hogy nyerses kutyának erős savlekötőt írt elő valaki, amit nekik tilos adni érthető okokból.

Sok sikert a nyershez és jó tájékozódást :)

2018. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Barfshop nyersetetés Fórum - így keresd facen. Legnormálisabb nyerses csoport. A többi felejtős. Az egyikben honapok óta rosszul etető gazdik osztogatnak tanácsot, a másikban meg mindenki olyan okos, hogy megköveznek ha kezdőként valami hülyeséget kérdezel
2018. máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!