Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti kutya mellé új, benti...

Kinti kutya mellé új, benti kutya?

Figyelt kérdés

A mostani kutyánk dupla, hosszú szőrrel rendelkezik, már a tenyésztőnél is kint töltötte az ideje nagy részét (közel négy hónaposan hoztuk el), így nálunk is kinti kutya maradt. Természetesen sok időt tölt a lakásban a családdal, de alapvetően kint alszik, kivéve túl nagy hideg vagy túl nagy meleg esetén.

Erősen gondolkozunk egy második kutyán, de ő rövidszőrű, aljszőrzet nélküli lenne, így lakásban élne. Nem furcsa ez egy kicsit? Nem lesz így nehezebb az összeszoktatásuk, nem származhat ebből semmilyen probléma?

Valaki másnál is ez a helyzet?

Előre is köszi a válaszokat :)



2018. ápr. 30. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van.

Az első kutya border, szüleim csak kinti kutyát engedtek meg és amúgy tényleg kint szeret lenni, ha nem vagyunk itthon. A második jack russell, úgy volt hogy kinti lesz, egészen addig, amig haza nem hoztuk és láttuk, hogy milyen pici valójában és ő megmaradt bentinek.

A bordert elég későn ivartalanitottuk, be akartuk szoktatni, de amikor nem voltunk itthon mindig szétkapta a lakást és be is pisilt.

A kutyák imádják egymást, egyáltalán nem okoz problémát, hogy van, mikor csak sétánál találkoznak.

2018. ápr. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
11%

Én kutyapárti vagyok. Azaz, a KUTYÁKAT szeretem, ami nálam ott kezdődik, hogy bírja a kintlétet. (Megfelelő házikóval persze, ami télen védi és megfelelő udvarral, ahol talál hűvös helyet a kánikulában. Kennel kizárva, a láncon tartást meg inkább nem is minősítem...

Tehát én semmiképp sem vagyok híve az állatok lakásban tartásának. (Max. halakat...).

A jelenlegi szituban pedig: Képzeld el, hogy amikor a régebbi kutyus is bent van a házban, azután jön az este, s neki ki kell menni... :( Vajon milyen szomorúan nézne vissza, mit érezne???: Ő mit "vétett", hogy neki kint kell lennie, az új jövevény meg éjjel-nappal bent lehet?? A kutyáknál meglévő dominanciát figyelembe véve még agresszió is előfordulhat az új állat felé, de nem vagyok kutyaszakértő. Az én nézetem az, hogy a kutyának kint a helye...

2018. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet féltékeny a kinti kutya, ez okozhat problémákat, verekedést. De ha napközben mindketten bent vannak, az lehet, hogy segít.

Lassan nyár van, ha most hozzátok el az új kutyát, aludjon kint, úgys jó idő van. Így nem az lesz, hogy jön egy vadidegen kutya, akit jobban szeretnek a régi kutyánál. Legalábbis én így csinálnám.

2018. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A kicsi még nem mostanában érkezik, legkorábban nyár végén-ősz elején... és mivel akkor lesz nyolc hetes, a kint tartás kizárva. Amúgy nekem sincs semmi bajom a kinti, vagy kinti-benti tartással, a megfelelő fajta esetén. Egy kuvasz, puli, berni pásztor, kaukázusi és így tovább vígan elvan a kertben, a többségük ott is érzi jól magát még a kegyetlenebb időjárási körülmények között is, de egyszerűen nem lehet minden fajtát állandó kintlétre ítéltetni.

Tehát mindenképp valami kompromisszumos megoldás kellene. A felnőtt kutyát már nem szeretnénk beszoktatni, a kicsi pedig mindenképp bent fog aludni, ez a két dolog ami biztos. Szerintem az jó opció lehet, hogy mikor a felnőtt kutyus kint van, de nincs túl hideg, akkor az új kutyát is kiengedjük hozzá, amikor meg a mostani kutyánk eleve bent van, akkor együtt lehetnek a lakásban. Ez tavasztól ősz végéig működne, a telek lennének rosszabbak.

Én is belegondoltam már, mit fog gondolni szerencsétlen kutyám mikor őt kipateroljuk alvásidőben, de nincs jobb ötletem.

2018. ápr. 30. 17:39
 5/5 anonim válasza:
Szia! Nálunk is volt már két kinti kutya, az egyik egy puli-pumi keverék, a másik meg egy angol cocker spániel, amikor hozzánk került egy máltai selyem kutya, aki egyértelműen benti. A két kinti nem is akart bejönni, eszük ágában sem volt. Amikor a hidegben beengedtük őket, tíz perc múlva ki akartak menni, mert ezt szokták meg. A kutyák szerették egymást, semmi probléma nem volt köztük, a két kinti kan volt, a benti pedig szuka, nem tudom, hogy ez számít-e bármit egyáltalán.
2022. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!