Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért morog a kutyám?

Ezüstkutya kérdése:

Mért morog a kutyám?

Figyelt kérdés
Morog ha eszik, ha simogatjuk, s van, hogy csak kimegyünk a teraszra, hozzá se szól senki és akkor is morog.4 hónapja van velünk egy kis dobermann vele se úgy viselkedik ahogy azt kellene. Volt, hogy meg kapta pedig kölyök. Próbáltam felállítani a sorrendet, elvettem a kajáját, nem bátorítom annyira a játékban és kevesebbet viszem sétálni mint a kicsit. Ö most 2 éves pitbull vizsla keverék rossz helyről mentettük ki, sajna korán lett leválasztva. Lehet ez a gond? Nem tudott úgy szocializálódni ahogy azt kellett volna? Vagy szokásos kamasz kori lázadása fajult el ennyire? Megverni nem szeretném. Tippek?

#morog a kutyám
2018. ápr. 30. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Pont, hogy többet kellene sétáltatni, foglalkozni vele nem csak otthon, és a másik kutyával való együttes séta csak erősíti a kapcsolatukat!
2018. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Figyelmesebben olvasd végik legközelebb légyszíves ha már válaszolnál.

Nem csak otthon van a kutyám szeretem én neveltem fel ezért keresek egy megoldást.

Hidd el nem az első kutyám de az első amelyiknél ilyen gond van.

2018. ápr. 30. 21:28
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnek igaza van. Több séta, és nevelés neki, együtt az új kutyával. Valószínűleg féltékeny is lehet, ezért a közös foglalkozás más területen csak jót tehet neki.


Egyébként ha nem viszed sétálni, az milyen nevelés szerinted? Vagy büntetés akar lenni? Vidd inkább kutyaiskolába, vagy konzultálj egy kiképzővel, még ha magad szerint értesz a kutyákhoz.

2018. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
azért mert morroghatnékja van ;)
2018. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs igaza ahogy neked sincs.
2018. ápr. 30. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, ha te mindent tudsz minek irkálsz kérdéseket?

Én nem vagyok egy kutyaszakértő, de mindig tudom miért morog a kutyám. Te nagyon okos.

2018. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
mert nem bír elviselni... a válaszaid alapján én is morognék.
2018. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is többet kellene foglalkoznod a kutyáddal. Sétáltatni, dédelgetni ( általában ez jól használ számukra). Azért meg végképp nem kell felkapni a vizet, ha SZERINTED vlki nem jól értette meg a kérdésed. Vagy nyugodtan és szépen elmagyarázhatod még egyszer. Hidd el nem nehéz dolog.
2018. ápr. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"kevesebbet viszem sétálni mint a kicsit" Miért is viszed kevesebbet?

Biztos, hogy nagyon értetlen vagyok, de nem értem, hogy miért kell az egyik kutyát többet sétáltatni, mint a másikat. Nekem is kettő van, de mindig egyszerr sétálok velük.

A közös séta egyébként segíti a kutyák közti kötődést.

A korai szocializáció hiánya tényleg lehet gond, de most sem késő meg segíteni neki, ha sokszor viszed kutyák közé.

2018. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A korai leválasztás simán lehet a probléma kiindulópontja, de ez nem mentség a viselkedésére.

Nekem is két kutyám van és eszembe sem jutna, hogy külön sétáltasam őket. Szerintem te is vidd őket együtt, mert ez is egy elég jó falkaépitő gyakorlat és amúgy igy többet is tudnak mozogni :)

2018. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!