Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betanítható egy kölyök németju...

Betanítható egy kölyök németjuhász arra, hogy ne ásson?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi,hogy ha egy németjuhászt még kicsi kölyök korától kutya iskolába viszik ott megtudják tanítani arra, hogy ne ássa fel a kertet?

2018. máj. 1. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák unalmukban ásnak. Ha le van fárasztva, nem fog kárt okozni. A németjuhász kutyákkal rengeteget kell foglalkozni. Napi szintű hosszú séta+ szellemi foglalkozás, tanítás.

A kutyaiskola nagyon hasznos, németjuhásszal ŐV képzésre is érdemes járni a későbbiekben.

2018. máj. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éves a németjucim, és ha melege van ás. Kicsiként unalmában is ásott. Most már csak akkor ha melege van, és erről nem lehet leszoktatni. Amúgy minden kutya ás. Előzőnek igaza van, sokat kell foglalkozni velük. Az én kutyám is imádja a sulit.
2018. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az iskola dolga. Itt a gazda tanul meg nevelni. De ezt unalomból csinálja, kellő nevelés, foglalkozás, fárasztás mellett nem lesz ilyen.
2018. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Egy durván 200 négyzetméteres kertnél mennyi külön sétáltatást igényelne, hogy kellően elfáradjon?

2018. máj. 1. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj. Lehet hogy nagy a kert, de most kepzeld el azt hogy te is ott eled le az eleted, es sose mesz sehova, vagy alig. Mennyi ido alatt orulnel bele?
2018. máj. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem német juhászom van, csak egy hozzá hasonlóan nagyon "foglalkozás igényes" fajta, de mondjuk kb. napi 6-8km-t gyalogolok/kocogok vele. Ennek jó része póráz nélküli "séta", ami alatt előre engedem, szaglászhat stb. de ha szólok neki lábhoz kell jönnie. Egy kutyafuttatásra alkalmas területen pedig szoktunk más kutyákkal találkozni, együtt sétálni, labdázni. Ez kb. 1-1,5 óra. Hétvégente általában kétszer sétálunk, vagy túrázunk.

A kutya nevelése elég sok időt vesz igénybe. Viszont nagyon hálás feladat, mert egy jól nevelt kutyával öröm együtt élni. Egy neveletlen kutya viszont megnehezíti az ember életét. És nem szabad elfelejteni, hogy soha nem a kutya a hibás.

Egyébként minden kutyának más a séta/szellemi foglalkozás adagja, amire szüksége van. Meg kell találni majd, hogy a saját kutyádnál ez mennyi lesz.

2018. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, az a baj hogy a német juhászt agyilag is kell fárasztani. Én már tudom a kutyámnál, ha nincs kellőképpen agyilag elfáradva, olyan mint egy ördög. Amúgy én egy nap kb 1 órát viszem sétálni, úgy hogy végig szabadon van. Most sajnos a koncentrált séta kimarad, amire nagy szüksége lenne. Suliba meg hétvégente viszem.
2018. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, de én azért ajánlom az iskolát, hiszen minden kiskutya más és más vérmérsékletű. Egy szakértő úgy gondolom, hogy jobban tudja kezelni ezeket a dolgokat.
2018. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!