Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy végre...

Mit tehetnék, hogy végre szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt a bulldogunk (kisfiú). Próbálkoztunk a pelenkával, rá sem hederített, így azt elvetettük.

Napi 4x megyünk le sétálni. Reggel 8-9 között átlagosan, majd délben 12-1 óra között, délután 4-5 között, és végül este 8-9 között ismét egy utolsó séta.

Lent rendesen elvégzi a dolgát, pisil-kakil. Mostmár elértünk oda, hogy a lakásba nem pisil be (ritkán), de reggelre mire felkelünk szinte mindig van csomag. Hol pisi kaki kombo, hol csak pisi, vagy csak kaki. Úgy hogy előtte volt már olyan kisebb időszak, amikor teljesen kibírta reggel az első sétáig, illetve egész nap. Majd ismét elkezdte hogy bekakil reggelre.

Volt hogy a saját fekhelyére piszkított, nem érdekelte.

Tudom, hogy minden kutya más-és más, de ezt már túlzásnak érzem.


Tudnátok adni esetleg tanácsot? Úgy érzem, hogy valamit rosszul csináltam, pedig a nagyobbik kutyusommal sem volt másképp, és ő nem csinált ilyeneket.


2018. máj. 4. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az este 8-9 és reggel 8-9 között eltelő 10-12 órát egy 5 hónapos kutya még nem bírja ki, és nem is elvárható tőle. Még felnőtt kutyának is sok ez.

Reggel korábban kell levinni, 5-6 között, és este későn 10 után még egy rövid eü. séta kell. 5 hónaposan még kevés lehet a 4 séta.

2018. máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy első is írta, előbb le kell vinni reggel.
2018. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb ismerősöm aki lakásban tart kutyát este 10kor és reggel 6 kor is lemegy vele minden nap. Ne várd tőle hogy 10 órákat kibírjon baleset nélkül.
2018. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 5 honapos es három óránként megyek ki vele és mikor kinnt pisil mindig hatalmas fesztivalt csapok neki, oromujjongas puszi minden van! Az fontos hogy ha kinnt pisil kakil nagy dicseretet kapjon de ha bennt sikerul akkor meg semmi, negativ se, nem kell kommentalni neki.

Amugy igen, en is kimegyek vele pontosan lefekves elött is, akkor is ha elötte 1 oraval voltunk kinnt. Tudja, h a legutolso esti kör az a gyors pisi-kör, mert utana csak reggel 6-kor megyunk. Okosak ám! Csak vidd ki gyakrabban. Aztan ha nagyobb lesz akkor mar nem kell ennyiszer de kicsik még!

2018. máj. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Éjjelre nagyon hosszú még az idő neki. 10-11 felé ki kéne még vinni. Én a felnőtt kutyákat is akkor engedem még ki. Reggel 8-kor keltek hogy csak akkor van levíve? Ahogy felkel vinni kell sétálni.
2018. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor öt hónapos volt a kutyánk, a párom este 10-kor, én pedig reggel 6-kor vittem le, az éjszakákat pedig tágas szobakennelben töltötte, mert még így is eleresztett 1-1 pisit rutinból az előszobában, ahol a helye volt. A kennelbe sosem csinált be, ébredés után pedig vittem le azonnal.

A fordulópontot az jelentette, amikor olyan 5-6 hónapos korában odapisilt a kanapéra, akkor a párom reflexből nagyon leszidta (nem bántotta egy ujjal sem, de a kutya egész biztosan rájött, hogy rosszat csinált). Onnantól kezdve nem volt semmi gondunk.

2018. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!