Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával kertesbe, panelból?...

Kutyával kertesbe, panelból? Mérgezés esélye, veszélye?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk (1-2 hónap, és megyünk). Párom kertesbe szeretne költözni, mert szeret a kertbe babrálni. Meg hát persze a kutyáinknak is jó lenne, ha kertbe is lehetnének. Mégiscsak lehetne medencéjük, meg sokat lehetnének kint. Ha kertesbe is megyünk, akkor is benti kutyák lennének, mert megszokták, hogy bent vannak. Amikor otthon vagyunk az ajtó persze nyitva lenne, így szabad ki be járásuk lenne. Sajnos egy éve megmérgezték párom családjának a kutyájukat (bedobtak valamit a kertbe...) és meghalt..éjszaka történt..kinti kutyus volt..

Szóval egyenesen rettegek a mérgezéstől kertesbe, de mégis tudom, hogy jobb lenne a kert a kutyáknak.

Mondtam páromnak, hogyha égig érő kerítést csinál, akkor mehetünk :D De sajnos ezt nem lehet..

Esetleg kerten belül egy elkerített rész, ahol elég nagy terük van, de mégsem tudnak kimenni a kapuhoz, és a rendes kerítés közelébe? Tudom, hogy túlaggódós vagyok, de miután nagyon sok mérgezés van, én félek ettől.. Gondolom azt is tanácsolnátok, hogy tanítsam meg a tiltó szóra, és csak akkor ehetnek, ha én mondom nekik. Ez nálunk érvényben is van. De egy rossz szándékú szomszéd egy finom sonka szeletbe rejtett méreggel szerintem túl tudna járni az eszünkön.

Tanácstalan vagyok. Tudtok segíteni? Gondolkodni akár :D

Kérlek ne hurrogjatok le, csak nem bírnám elviselni, ha a saját "kényelmünk" miatt baj történne.


2018. máj. 4. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Egy jól nevelt kutya sosem eszik meg semmi olyat, amire a gazdija nem bólint rá. (Amikor mi elutaztunk az egyik barátomra hagytuk a kutyusunkat, akivel nagyon jól elvolt, jól érezte ott magát, mégis 3 nap után haza kellett jönnünk, mert egyszerűen nem akart egy falatot sem enni.) Nem tiltószót kell megtanítani neki, hanem engedélyezőt. De ha már nem kölyökkutya, akkor elég nehéz lesz rá megtanítani.

Jó megoldás szerintem nincs. Vagy be kell vállalni, hogy igen, lehet megpróbálják megmérgezni (aminek egy jó környéken az esély kb. 0%), vagy továbbra is a házban kell maradniuk. Esetleg az is jó lehet amire gondoltál, hogy kertben egy olyan, hátsó részt elkeríteni nekik, ahova mások nem tudnak bejárni.

2018. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig egyáltalán nincs sok mérgezés, én pl többször olvasom, hogy egy idióta egy városi parkban szór el szöges zsömlét vagy fagyállós csirkét.


Az elkerített rész jó ötletnek hangzik, de szerintem arra is figyelhettek majd, hogy ne adjatok okot a környékbelieknek, hogy megmérgezzék a kutyáitokat. Falun pl nem igazán szívlelik, ha hajnalban vagy nagyon késő este jársz kutyát sétáltatni, mert a sajátjuk ugatni (őrjöngeni) fog és ezt a ti hibátoknak fogják elkönyvelni, hiába mentek a kutyáid csendben, engedelmesen a lábad mellett. Aztán látszólag ok nélkül a ti kutyáitok se örjöngjenek az udvarotokon, pl vannak kutyák, akik szeretnek "hangosan" labdázni, ha a tieid is ilyenek, akkor azt ne reggel 6-ra időzítsd. Az meg ugye alap, hogy ti se vesszetek össze a szomszédokkal.

2018. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy átlagos méretű kertben az elkerítés nem sokat ér:(

De a mérgezés egyáltalán nem gyakori, max ha idegbetegek a szomszédok ÉS a kutya is jelentősen zavarja őket a viselkedésével. Szóval ha jól szocializált a kutyátok + nincs szeparációs szorongása, akkor nem lesz gond.

2018. máj. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi körbekameráztattuk a házat, miután volt a környéken mérgezés. Nincs magas kerítés, de ki van táblázva, higy kameráva védett terület. A mi kutyáink kinti-bentiek, de többet vannak kint. Szeretnek kint lenni.
2018. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Feltűnő körbekamerázás a legpraktikusabb. Barátom kutyája is elvileg csak tőle fogadott el ételt. Sőt, csak engedély után ehetett, mégis lemérgezték. Átdobják a kerítésen, s a kertben heverő debreceninek a legjobban nevelt kutya sem tud idővel ellenállni.
2018. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!