Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv ráadása bizalmatlan...

Nyakörv ráadása bizalmatlan kutyára?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Pár napja került hozzánk egy kutya, akit holnap el kellene vinni oltásra és chippelésre. Kb. két éves keverék kan kutya. Eddig sajnos szegénynek rossz tapasztalatai vannak az emberekkel, és nagyon bizalmatlan. Én csak tegnap értem haza, azóta sokat foglalkoztam vele. Odáig eljutottam hogy már odajön hozzám, és engedi hogy megsimogassam, de még érezni rajta hogy húzódik, illetve ha a helyén próbálunk közeledni hozzá akkor morog. Ha a nyakörvet próbálom ráadni, elhúzódik. Direkt kissé oldalról szoktam simogatni, és odafigyelek hogy egy mozdulatom se legyen olyan amitől megijedhetne.

Tudnátok ötleteket adni, hogyan rakjam a nyakába? Gondoltam arra hogy mikor húzódik akkor utána nyúlok, de azt valószínűleg fenyegetésnek érezné. A jutalomfalatot is csak akkor hajlandó megenni ha tudja hogy nincs ott a nyakörv. Amint azt meglátja, elmegy.



2018. máj. 4. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

próbálj rárakni retriever pórázt.

nem kell szerencsétlenkedni a becsatolásnál és a méretre állításnál és nem is tud belőle kibújni.

2018. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy, egy sima hosszabb pórázból is tudsz retriver pórázt csinálni, egyszerűen a póráznak azon a részén, ami a fogantyúja, átbújtatod a hosszabbik részét, így keletkezik egy csúszóhurok, azt rakod a nyakába, a másik végét (ahol a karabiner van) fogod majd fogni. Persze vigyázni kell, hogy ne bújjon ki belőle, de ha ügyesen csinálod, biztonságos módszer.
2018. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit előttem írt az illető, ehhez csak annyit fűznék hozá, hogy sose Te menj a kutya után, hanem várd meg, míg Ő megy oda Tehozzád. Mutasd meg neki a pórázt és ha már nem tér ki előle akkor bújtasd át a fején.
2018. máj. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy irták is olyan póráz kene, amibe bele tudod bujtatni a fejét és utána összehúzni. Én az elején úgy tanítottam, hogy egyik kezembe fogtam jutifalit. Másik kezemmel elé tartottam a hurkot. Ahogy odanyújtotta a fejét a falatért, így át is bújt a hurkon, amit aztán utána finoman behúztam megfelelő meretűre.
2018. máj. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Mi ilyen kutyahámokat használunk a kutyáknál,jól beváltak.Stabilak.

Igen sajnos a kutya nem felejt....

Vagy nagyon nehezen.

Bár én előtte pár napig szoktatnám hpzzá a kutyát.Mi 2 4 hónapos kutyussal 4 napot gyakoroltunk hogy az állatorvoshoz megtegyük az 1 kilométeres sétát.

Hát szinte kevés volt a gyakorlás.Az udvaron mondjuk nyakörv sincs rajtuk (bolhairtó +bolhatávoltartó sprayjel kezelve)

2018. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!