Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borvíz csipára? Hogyan?

Borvíz csipára? Hogyan?

Figyelt kérdés

Aki használt kérlek írja le mennyit használt a kutyusnak, és hogy csinálta.

Folyamatosan csipás a kutyám szeme, és azt olvastam, hogy ez elvileg egy hasznos készítmény.


2018. máj. 4. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, valóban jó lehet, de ha már egy erősebb gyulladás van a szemében akkor nem biztos, hogy elég lesz. Azt mondod folyamatosan csipás, mégis mennyire az? Mióta? Nem ment bele neki valami, vagy nem zavarja a szempillája?

Ha nincs benne idegen test és látszólag nincs más baja, csak piros/csipás akkor is érdemes lenne kérni a dokitól szemcseppet. Utókezelésnek ha rendbe jött esetleg lemoshatod neki kamillával vagy borvízzel, vagy a cseppes kezelések között napközben, amikor szükségét érzed.

2018. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Látta már orvos többször is, mindegyik azt mondta kinövi. Én nem akartam elhinni, hogy több orvos is ennyire lazán veszi. Nem nőtte ki. Eltelt 2 év, és szinte mindennap csipás neki. Már nem tudom kihez lehetne fordulni segítségért, mert úgy gondolom ez nem normális. Picit csipás "csak" . Letörlöm neki az ujjammal mindig, de valami normális megoldást szeretnék rá neki. Nem gyulladás, semmi baja nincs a szemének szerencsére. A pillái viszont elég nagyok (másik kutyusomhoz viszonyítva). Lehet eznem lenne a gond?
2018. máj. 4. 22:47
 3/7 A kérdező kommentje:
*Lehet ez lenne a gond?
2018. máj. 4. 22:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak kötőhártya gyulladása volt, picit piros volt neki, és reggelente csipás. Nem tűnt úgy, hogy zavarja, és nem is nézett ki rosszul, így kamilláztuk neki pár napig, de nem segített. Antibiotikus hatású szemcseppet kapott, azóta jól néz ki.

Semmit sem adott rá az orvos? Azért ez fura, valami gyengébb, esetleg gyógynövényes szemcseppet simán felírhatott volna akkor is, ha nem komoly a dolog.

Létezik olyan, hogy a szempillák befelé fordulnak, és így folyton irritálják a szaruhártyát. Ez elég kellemetlen, de csúnyább lenne tőle a szeme szerintem, mint ahogy leírtad.

Pici csipa amúgy nem gond, reggelente az emberek szemén is van, ez nem feltétlenül jelent betegséget. De ha úgy érzed túlzás ami a kutyádnak van, akkor lehet, hogy megnézetném másik orvossal is.

2018. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Septosyl kenőcs. Ha valami kisebb gond van a kutyáim szemével, mindig használ. Vény nélkül kapható.
2018. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen adhatott volna. 3 orvosnál jártunk ezzel. Egyiket se hatotta meg. Kicsit túlzásnak ítélem meg, mert többször van a pici csipa. Keresek egy 4.orvost legalább valami kis cseppet vagy valamit adjon rá tényleg.

Utolsó utána nézek, annak amit írtál.

Köszönöm a válaszokat!

2018. máj. 4. 23:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha yorki vagy bichonrol van szo naluk genetika a konnyezes,eleg sok egyednel elofordul. Ez ellen nem igazan lehet mit tenni. Nyilvan ezert veszik lazan a dokik. Van amelyik kutyanal egy konny csatorna tisztitas megoldja a problemat van amelyiknel nem.

Nalunk kaja valtas segitett,regebben es azota nem konnyezik.

Fugg a viztol is.


En azt mondom ha nincs gyulladas vagy belefele fordulo szempillak amik irritaljak. Akkor azon kivul,hogy naponta tisztitod borvizzel nem tehetsz mast, hajlama van ra.

2018. máj. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!