Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért liheg ennyit a kutya?

Miért liheg ennyit a kutya?

Figyelt kérdés

1éves szuka Golden Retrieverről van szó, észrevettük hogy szinte egésznap liheg..Oltás miatt vittük orvoshoz, és anyukám rákérdezett hogy normális-e, hogy ennyit liheg..És aztmondta az állatorvos hogy igen, ezzel hűti a testét..

De hát egész nap?Valamikor pl estefele néha már elég hűvős van, és ő akkor is liheg..

Az mondjuk igaz, hogy eléggé hiperaktív, szinte egésznap játszana, néha úgy bepörög hogy körbe-körbe futkos percekig:D

Nagyon féltjük őt, 1,5éve hirtelen távozott a 7éves hím Golden Retriever kutyánk, és nagyon megviselt minket, így eléggé aggódunk a lihegése miatt is.


2018. máj. 5. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy igen, ennyire melege van, de az is lehet hogy lázas/hőemelkedése van.
2018. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudod azért liheg ennyit a kutyád mert így hűti le magát .(Melege van és ezért liheg)
2018. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutyának szüksége van a lihegésre. Télen is liheg . Te a ruházat változtatásával segítesz magadon. A kutya a nyelvén keresztül.
2018. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha noveberben kérdeznéd,azt mondom érthető lenne!


Most szerintem fázik.

2018. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy aggódsz érte, és törődsz a kutyáddal, de azért ne vidd ennyire túlzásba. Nagyon meleg van, nem csoda, ha ennyire liheg már most. Az én kutyáim is szinte egész nap lihegnek, habár érdekes, hogy a boxer kevésbé, mint a staff keverék. Utóbbi már 20 fokban is sokat liheg.

Amit javasolni tudok, hogy engedjétek be többször a hűvösebb házba, esetleg vegyetek neki hűsítő matracot, vagy ha szereti a vizet, akkor valami kis pancsolót.

2018. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mieink is lihegnek. Sokszor éjszaka is (későn alvó vagyok). Panelba extra meleg van... tegnap este hajnali fél 2kor is lihegett mindkét kutyám. Picit én is megijedtem, de mivel mindketten csinálták így tudtam, hogy nincs baj. Mi úgy segítettünk nekik, hogy a tappancsaikat szoba hőmérsékletű vízbe mártottuk, és így alábbhagyott a lihegés, és tudtak aludni. Gyorsabban is lélegeznek alvás közben, mint hűvös időben. Nyugi, teljesen normális. Mi is elszaladtunk mikor bejött a nagy meleg orvoshoz a sűrű lihegés miatt. Meghallgatta a szivét, és azt mondta teljesen rendben van minden, csak a meleg, és a tappancsait mártsuk vízbe az segít. És tényleg segít. :) (Napközben meg lehet vizezni, ha úgy jobban érzi magát) Meg én azt szoktam napközben, hogy van ilyen spriccelős doboz na hirtelen nem jut eszembe a neve, és ahol fekszenek (a lakás leghidegebb pontja a parketta nekik jelenleg) ott befújom egy picit vízzel. Imádnak belefeküdni, és hamar alszanak is.
2018. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nappal, néha-néha beengedjük, és este itt alszik bent.

Nagyon félős:D

Fél minden új tárgytól, pl ha esernyővel megyek felé, fél..:D A nagyobb labdáktól is fél, és a viztől is :Dd

2018. máj. 5. 13:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém pl. Akkor is liheg, ha izgatott. Sétálunk, labdázunk. És pusztulat meleg is van ám.
2018. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!