Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyújtja oda folyton a...

Miért nyújtja oda folyton a kezembe a lábát a kutyám?

Figyelt kérdés
Valamiért ha simogatjuk, folyton a mancsát nyújta, hogy fogjuk meg. Nem lehet róla leszoktatni (ez ha szép ruhában vagy elég zavaró), ránézésre ez a legnagyobb örömforrása. Mi lehet ennek az oka? Amúgy 7 éves Golden Retriever.

2018. máj. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyám ugyan ilyen, nem lehet úgy megsimogatni hogy ne nyalogasson össze, meg ne emelgetné a lábait. Szerintem így akarja viszonozni a simogatást :D
2018. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyám dettó. Bár mi rájöttünk, azért csinálja mert így jobban meg lehet simizni a hasát xD
2018. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pacsit ad. Azt szeretné, hogy simogasd sokat sokat, és még többet :)

Enyém ugyanilyen. Imádom, ahogy kifejezi magát. Tudom milyen a labdás pacsi (labda nélkül kezdi), tudom milyen a jutifalatot kérek pacsi, és a simi pacsi. Hiába ugyanaz a jelzés, mégis más-más pacsit ad. Nagyon kifejezőek a kutyák hiába nem beszélnek. Kifejezik, és jelzik a szándékukat. Nézi a pórázt, ha idő van, hogy anya vedd már le, és menjünk már ne tollászkodj. Vagy, amikor felugrik mellém az ágyra, és mellém ledobja magát szó szerint hanyatt fekve, akkor poci simit kér, közbe meg nyalogatja a kezemet/arcomat, amit elér.

Leszoktatni szerintem nem tudod. De szerintem ne is akard :)

De amúgy, ha a mancsát nyújtja, és a kezeddel megfogod, akkor a szép ruha is tiszta marad, nem?

2018. máj. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha a kezed nincs konkrétan ott (mondjuk a a kaput nyitod stb), akkor a lábadra teszi a mancsát :D De persze ez legyen a legnagyobb probléma :) De jó tudni hogy más is csinálja, azt hittem ez egyedi .
2018. máj. 5. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg tanítsd meg valami olyanra, ami "kizárja" a pacsit?


Például tegye a mancsát az orrára, mintha szégyellné magát :)

[link]

2018. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyém is ilyen, még a fülét is hátracsapja(német juhász) és szó szerint mosolyog :)
2018. máj. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!