Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjük el, hogy a kutyám...

Hogy érjük el, hogy a kutyám hallgasson a páromra is?

Figyelt kérdés

6 éves az egyik kutyám. Párom 4 éve lakik velünk. Délután ő ér haza előbb melóból, így ő viszi le őket. (Másik kutyus 2 éves, de őt együtt neveltük, ő hallgat mindkettőnkre) viszont állandóan panaszkodik, hogy az idősebb kutya milyen rossz lent a délutáni séta alatt. A nevére sem figyel, az ül, mehetsz egyáltalán nem használ nála, húzza. Velem, mint egy kisangyalka sétál, és magától ül le a zebránál, figyel mindenre, amit mondok mindent megcsinál. Itthon páromra is figyel, velünk alszik. Lent viszont semmi. Egy gazdás lenne? Keverék kutya. 4 éve áll ez a harci helyzet minden séta alkalmával. "Nem szereti" levinni,mert nem viselkedik neki. Viszont muszáj, mert én később érek haza. Reggel este viszont én viszem le. Nem sétáltatja rosszul, mert ugyanazt várná el, amit én várok el a kutyától, és a másik kutyánk gyönyörűen figyel rá.

Mi lenne a megoldás ennyi év után?


2018. máj. 5. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

El kell fogadtatnia magát a kutyával, mint rangban fölötte állót. Jelenleg a kutya úgy érzi, hogy kettőjük közül ő a magasabb rangú.

Ilyen esetekben nem a kutya a hibás, hanem aki nem tud vele bánni.

Férfiaknál is előfordul, hogy a normál hangjuknál magasabban és jól hallhatóan ijedten próbálnak elérni valamit, de általában nőknél látom-hallom, hogy magas hangon visítozva könyörögnek a kutyájuknak, hogy ezt csinálja, azt csinálja, a kutya meg láthatóan szégyenkezik, hogy ilyen gazdája van, és mintha egy szúnyog döngicsélne a fülébe, csak annyira figyel oda. :)

A kutya nem(csak) a szavak értelmét figyeli alapból, hanem a hanghordozást és viselkedést.

Még az én emberi fülemmel is hallom a gazdi hangjában az ijedt könyörgést. A kutya meg főleg nagyon ki tudja elemezni a hangokat, és egy ilyen visítozás neki nyilvánvalóvá teszi, hogy nem kell hallgatnia arra az emberre.

Magabiztos viselkedés kell, keménység. Ameddig a kutya meg nem teszi a kívánt dolgot, addig nem hagyni neki békét. Megrántani a pórázt, fizikailag inzultálni bármi módon, ami nem különösebben fájdalmas, de figyelemfelkeltő. A normál beszédnél mélyebben, fenyegetően kell rászólni, ha máshogy nem teljesíti a parancsot, és rákényszeríteni a dologra.

Ehhez persze kell a kutya valódi gazdája is, besegíteni, és megerősíteni a parancsot. Meg ha morgás lenne a dologból, akkor fenéken billenteni a kutyát, mielőtt harapna...

Gondolom, szakemberre nem akartok költeni, de Cesar Millan módszereit érdemes eltanulni. A kis zsebkutyáktól kezdve a nagy harapósakig mindegyikre rá tudja kényszeríteni az akaratát. A nagy harapósakkal persze durvább módszerek kellenek.

Ahogy ő is mondja, energia (magabiztosság) és következetesség nélkül nem lehet a kutyákat irányítani. Ha egyszer akar az ember a kutyától valamit, akkor nem szabad engedni, ameddig azt a dolgot meg nem tette, különben az lesz neki a természetes, hogy nem hallgat rá, mert úgyis az ember unja meg előbb.

Rá kell szánni az időt, és nem félbehagyni semmit. Millan néha félórát szán rá, hogy a harapós kutyát meg tudja simogatni, és az megadóan viselkedjen.


https://www.youtube.com/results?search_query=kutyadoki+cesar..

2018. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!