Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeretem a párom egyik...

Nem szeretem a párom egyik kutyáját és ő sem engem?

Figyelt kérdés

Morog rám,ha párom nincs ott akkor be van zárva de már unom folyton lesni ki ne jöjjön.

Ha párom ott van,ő rögtön letiltja.

Próbáltuk már,hogy én etetem,adok neki jutalimfalatot,én sétáltatom stb

De csak akkor működik ha ott a párom.

Mit tehetnék írnátok módszereket?



2018. máj. 5. 15:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja a másik kutyával nincs baj. Hallgat rám,szeret.
2018. máj. 5. 15:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, nem kell nektek szeretni egymást. Lényeg, hogy nem támad meg, ha már sétáltatni is vitted, ez a bizonyíték rá, hogy hiába is morog, nem támad, hajlandó volt veled sétálni, anélkül, hogy megharapott volna. Ennyi legyen elég, ez így megfelelő viszony a kutyával, hogy elvagytok egymás mellett.
2018. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Féltékeny rád, van ilyen. Érdekes, hogy a másik kutyára nem morog, bár lehet, hogy ők már lerendezték ezt a dolgot. Mennyi ideje laksz együtt a kutyákkal? Adj neki időt, hátha elfogad egy idő után.
2018. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok kitartással szerintem a morgás is megszünne. Viszont ahhoz nem szabad bezárva tartani, amíg a párod nincs otthon. Jól veszem ki, hogy te kerültél később az életükbe, mint a kutya? Mert, ha igen akkor akár zavarhatja is, hogy veled foglalkozik, és féltékenységből viselkedik így. Megharapni nem fog, mert megtette volna már. Főleg mikor te sétáltattad. Sétálj vele többet, rendszeresen. Játszatok együtt. El fog fogadni a kutya.
2018. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha a párom ott van akkor nem morog,semmi gond

Egyszer már megkapott,azóta van bezárva ha a párom nincs itthon.

Meg úgy néz ki többször lesz olyan a nyáron,hogy el kell utaznia akkor meg napikig 0-24-ben bezárni a melegben?

Tehát kéne hogy hallgasson rám és ne támadjon.

2018. máj. 5. 15:28
 6/13 anonim ***** válasza:
A párodnak akkor is meg kéne oldania valahogy a kutyái ellátását, ha te nem lennél neki. Ne aggódj, valamit kitalál majd, hogy hová helyezze el a kutyát/kutyákat, amíg ő távol lesz. Rokon, kutyapanzió.
2018. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2,5 éve vagyunk együtt. 1,5 éve jött a kutya. A nagyapjáé volt mind a kettő mikoe meghalt került hozzánk. Kb 1 hónapig letargikusak voltak utána kinyílt a csipája.
2018. máj. 5. 15:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogad el maga fölött állónak.

A jutalomfalat meg a szeretgetés nem alkalmas erre, az csak megerősíti benne, hogy te a beosztottja vagy, akit beidomított arra, hogy őt etesse. És akit helyére kell tenni egy morgással/harapással, ha nem viselkedik jól.


Amikor ott van veletek a kutya valódi gazdája, akkor kell minden olyant csinálni/csináltatni vele, amit nem szeret, és ha már csúnyán néz rád, vagy pláne morog, akkor büntetni. A gazda azért kell, hogy ne ugorjon neked.


De ebből az egészből nem lesz semmi, ha nem tudsz magabiztosan rászólni. Ha nem ráförmedsz, morgásszerűen (torokhangon), 1-2 méterről a szemébe nézve, hanem könyörögsz neki magas hangon, meg visítozol valódi fenyegető hangsúly nélkül, akkor soha az életben nem fogad el domináns személynek.

2018. máj. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya? Féltél tőle? Azért kérdezem, mert talán érezte rajtad a kutya a félelmet. Persze ez nem ok arra, hogy megkapjon. Mennyit foglalkozik a kutyával a párod? Mindenesetre biztos, hogy nem jutifalatoztatnám. Hanem kőkeményen, egy szó hang nélkül séta, szigorúan láb mellett, fordulsz fordítod a kutyát is. A kaját, amikor teszed elé, előtte tedd bele a kezed és, tapizd össze. Ugyanígy a fekhelyével, ülj bele, állj bele. Ha morog, akkor szigorú elzárás azonnal, ahová tudjátok kis helyiségbe. De nem egész napra. Ha párod nincs otthon, akkor bukta, mert nem fogja büntetésnek érezni. Együtt kellene nevelni, pontosan a párod dolga lenne, de nem babusgatni, juti falat végkép nem!
2018. máj. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha a párom ott van akkor nem csinál semmit.

Régen próbálkozott de letiltotta így már nem. Ha egyedül vagyok meg jön nekem,morog mondhatok én bármit.

2018. máj. 5. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!