Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben kinek van...

Ebben az esetben kinek van igaza, hogy lett volna jó? Megoldható így is?

Figyelt kérdés

Adott egy domináns típusú kutya, ő az én kutyám. Tisztában vagyok vele hogy ha egy másik domináns típussal találkozik nem megadó vele szemben és hajlamos a kekeckedésre, amiről tiltva is van. Egyébként rettentő barátságos és imádja a kutyákat. Emberekkel szembe soha nem volt domináns, ez csak kutyákra vonatkozik, rendkívül puncsolós emberbarát, az idegeneket is körbeugrálja szívesen a gyermekek pedig akármikor leveszik a lábáról. De valahogy a más domináns kötekedős kutyák a gyengéi.


A szituáció a következő volt. Ismerősi kör szervezett egy kutyás túrát, az én kutyámon kívül még vagy tíz kutya volt. Amikor megérkeztem az indulásra a kutyám körbeszaglászta a helyet, majd jöttek még érkezők akik egy az egyben ráengedtek póráz nélkül három kutyát, azok lerohanták és körbeszaglászták, mondanom se kell hogy a három idegen kutyától megszeppent, de állta a sarat. Az egyik kutya a három közül volt a problémás, de ekkor még nem tudtam. A kutyám közép méretű, a problémás kutya pedig viszonylag kistestű. Később kezdődtek a gondos, ez egy póráz nélküli túra volt, a kutyám körülöttem rohangászott, hozta a botokat és dobáltam neki, fárasztotta magát, nem igazán izgatta a többi kutya. Viszont ez a kistestű kutya folyamatosan kötekedett, lehetett látni a testtartásán hogy ő is egy domináns típus. A kutyámon láttam a jeleket, de általában tiltottam róla, viszont később a kistestű kutya csipkelődésbe ment át. A gazdája nem foglalkozott vele, mondván hogy ő ilyen. Viszont egyszer kikerült a kutyám a hatáskörömből, és rárontott a kisebb, amit ő viszonzott egy ellentámadással, úgy kellett leemeljem róla a kutyám. Onnantól kezdve a kicsi ugyanúgy kötekedett, és még háromszor fordult elő hogy vagy nekiment a kutyám vagy neki akart menni annak ellenére hogy az első eset után vagy magam mellett volt vagy pórázra raktam, a kicsi jött utána és ugatta, csipkedte.


Végső soron az én kutyám volt megbélyegezve és ferdén nézve rá, ő volt "büntiben" hogy pórázon kellett jöjjön, a kicsit agyonsajnálgatták és abajgatták, de egyszer se lett rászólva, holott minden esetnél már én láttam hogy mikor jön oda kötekedni.


Ti mit tettetek volna? Új körökben voltam és érzem hogy nyilván szólhattam volna nyomatékosan a gazdájának, de valahogy reménykedtem benne hogy magától is fegyelmezi ezt a kutyát és kicsit egyedül éreztem magam a szituációban mert alig ismertem a társaságot, így is eléggé én voltam beállítva a negatív kutyát hozó személynek.


A másik kérdésem hogy egy domináns típusú kutyát lehet annyira fegyelmezni, lenevelni erről a viselkedésről hogy ilyen provokálás hatására se pattanjon el a cérna? Annyit fejlődött már és évek óta nem volt olyan eset hogy gond lett volna, de ez most kihozta belőle ismét a rossz viselkedést...



2018. máj. 5. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos megkértem volna a gazdát, hogy szóljon rá a kutyájára, hogy a te kutyádat ne bszogassa mert ő nem tolerálja. Főleg, hogy te pórázra is raktad. Olyan nincs, hogy egy kutya ilyen és akkor ráhagyom. A minum lett volna, hogy ő is pórázra teszi.
2018. máj. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is baromi domináns ráadásul 50kg. Hasonlóan jártam vele a kutyafutatón ahol idegennek számítunk mer a városba van én vidéki vagyok szóval ritkán járunk itthon viszont van kutyás társaság. Én tiltottam nem is volt gond a másik nagy kutya szekálta aztán rám mordult az enyém meg neki ugrot mer azért a gazdira senki ne morogjon. Egy karcolás nem esett még is a kiscsajnak állt feljebb. Ellenben itt vidéken szintén van egy baromi domináns kan a társaságba. Alapból két ivaros kannal észnél kell lenni. Először próbálgaták egymást de a másik gazdi együtt működésével már ott tart a dolog hogy együtt sétálnak szabadon is gond nélkül. Ha labda is van a dologba az kicsit más de dolgozunk az ügyön közösen. Szerintem nem elég ha csak az egyik fél szabályozza a kutyaját, két gazdi kell hozzá mindenki a sajátját fegyelmezze. Amúgy nálunk ezektől a ,,gyakorlásoktól,, sokkal nyugodtabb lett és jobban kezeli az ilyen helyzeteket. Azt nem tűri ha mellettem vagy rám morog a kutya, akkor már áll a szőr a hátán meg jön rendet rakni de nem feltétlen harccal.
2018. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne hogyha a másik gazdi is fegyelmezi a kutyáját nem lett volna gond. A többi kutya már össze volt szokva, azokat is szekálta folyamatosan de azok vagy nem foglalkoztak vele vagy behódoltak neki, a gazdája meg még vicceskedett hogy a kis főnök kutyája. Ha az én baráti társaságom lett volna akkor biztos azért máshogy állok hozzájuk, de testvérem barátai voltak és így is idegennek éreztem magam. A kutyáikkal jobban kijöttem mint velük és hamarabb megtaláltam a közös hangot általánosságban...:D Kivéve ugyebár azzal az eggyel.
2018. máj. 5. 21:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze tök cuki hogy egy másfél kilos kutya keménykedik de egy roti is ugyan úgy keménykedik és nagy baj lehet belőle. Szerintem ha a nagy kutyát meg lehet nevelni a kicsit is meg KELL
2018. máj. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy megoldás, hogy ilyenkor te bevéded a saját kutyádat és magyarázod el a kis agresszornak, hogy jobb, ha távol tartja magát tőletek - nyilván, ettől nem biztos, hogy népszerű leszel. (Bár ha kellőképpen gyökér a gazdi, simán nem tűnik fel neki, hogy testbeszéddel mint mondasz a kutyájának.) Esetleg el lehet mesélni a gazdinak, hogy egy kevésbé jól nevelt kutya már kettétépte volna a kis szarost.


Egyébként meg már ne is haragudjatok, ha egy ember csinálta volna meg veletek ugyanezt, mikor küldtétek volna el a tarka ----ba vagy csaptátok volna le? Akkor a kutyának mégis miért kell ezt a viselkedést egy szó nélkül tolerálnia? A kutyád teljesen normálisan reagálta le a helyzetet?

- csitító jelzéseket küldött (csak nyilván ez senkinek nem tűnt fel)

- kitért, kisétált a szituációból

és csak akkor csapta le a kis szarost, amikor látta, hogy mindannyian túl bénák vagytok megvédeni őt. Ugyanezt megcsinálja a teljesen konfliktuskerülő kutyám is, ha látja, hogy nem számíthat segítségre.


Ettől még nem lesz rossz vagy agresszív. És ha komolyan sérülést akart volna okozni, akkor rendesen kilyuggatta volna a másik kutya irháját. A biztonság kedvéért jobban odafigyelnék és jobban jutalmaznám a jó viselkedést a következő néhány alkalommal, amikor ilyen habitusú kutyával találkoztok, de ennyi. Nem kell ezt túldrámázni.

2018. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valóban én vagyok a hibás, mert nem mertem fellépni a másik kutya ellen olyan szempontból, hogy kellemetlenül éreztem magam attól hogy mit fognak szólni hozzá ha megregulázom. Az esetek többségében mindig köztük voltam ha tehettem és mindig a másik irányba dobáltam a botokat, a csapatnak is a másik végén haladtam hogy ne legyenek közel, mégis lehettem volna határozottabb. Igazából hasonló helyzet ez mint ahogy egy anyuka nem szólhat rá erélyesebben más gyerekére mert akkor jön a gyerek anyja hogy mit képzel, én is hasonlótól tartottam.
2018. máj. 5. 22:21
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik kutya gazdája a hibás,rég le kellett volna tiltania a kutyáját. Nem várható el és nem is nagyon van olyan domináns kutya ,amelyik eltűri a harapást ,fizikai sérülést egy másiktól ellentámadás nélkül.Legyen az kisebb vagy nagyobb. Lehet először kitér, rámordul de ha ez nem hat akkor rendre utasítja.
2018. máj. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!