Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hiszik el, hogy a...

Miért nem hiszik el, hogy a kiskutyában kullancs volt?

Figyelt kérdés
Rokonok kaptak nemrég egy kiskutyát, kb olyan 3 hónapos kis havanese. Sokat van kint az udvaron, mindig a fuben fetreng. A nyaka tájékán ma simogatás közben többen megtaláltunk rajta egy kis dudort. Aztán mikor az ölemben feküdt megnéztem neki, az a tipikus kullancs miatt felhúzódott dudor volt, és egy kb 1-2 mm nagyságú fehér színű kullancs barnás lábakkal. Mivel egészen pici és vékony volt rögtön jöttek, hogy pattanás, 1 mondta közülük rajtam kívül, akinek 3 kutyája van, hogy az kullancs. Még engem próbáltak meggyőzni, hogy az nem az, mikor a macskából is szedtem ki egy csomó ilyet. De legalább az egyikük hozott csipeszt és kiszedte belőle, hát mégiscsak övék a kutya. Szerintetek?
2018. máj. 5. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiszedtétek, akkor csak látták, hogy kalimpált a lábával?

Az még nimfa volt, nem felnőtt kullancs.

2018. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy kullancs volt mert láttam, hogy mozgatta a lábát míg a kutyában volt. Az illető meg csak szemöldökhöz való csipeszt talált és bennszajadt a feje. Én tudom, hogy az mert sok ilyet láttam.
2018. máj. 5. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondd nekik hogy használjanak valamilyen kölyökkutyának való spot-ont, én anno az állatorvostól kértem mert boltban nem találtam olyat ami kifejezetten kiskutyának való. Sajnos kullancs szezon van, dögivel vannak. Az enyémen mindig rajta mászkálnak a szőrén de szerencsére sose mennek bele.
2018. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!