Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyafajta, ami...

Van olyan kutyafajta, ami különösen alkalmas személyvédelemre vagy ez neveléstől (kutyakiképzés) függ teljes mértékben?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

30% kutyafajta, 70% nevelés kérdése. A kutya természetéből adódóan védi a területét és az "emberét".

Más kérdés, hogy ezt hogyan teszi. Erre való a nevelés.

Megint más kérdés, hogy egy 5 kg-s kutya komoly helyzetben nem fog ugyanúgy működni mint egy 50 kg-s.

2018. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasgass!

[link]

2018. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk sosem volt házőórzőnek nevelve, a kutyakiképés során csak parancsszavakat tanult meg (vissza, marad, hozd ide ezt meg azt, stb). Sosem akartam, hogy területvédő legyen, vagy hogy más kutyákra gyanakvőan nézzen. Mégis, amikor megugat egy kutya, engem "beterel" a kerítéshez, elállja a másik kutya útját, nehogy nekem bajom legyen. Egyszer neki is ment egy német juhásznak, aki meg akart támadni minket (nem tudom, melyikünk volt a célpont, de eléggé úgy tűnt, hogy felém jött). Egy springerről van szó egyébként, szóval még csak a fajta miatt sem néztem volna ki ezt belőle.

Szerintem minden kutyában benne van, hogy megvédi azt, akit szeret/félt.

2018. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Első a fajta. Nem a kiképzéstől függ főleg, hisz logikusan egy retriever, beagle vagy bichon sosem lesz erre alkalmas. De még a küllem német juhászok és küllem belgák nagy többsége sem.


Ha van egy jó kutyád, utána jön a kiképzés. Ha nem jó a képzés, az akár közveszélyes is lehet. Tehát először ismerd meg a kutyakiképzést, kutyázást és csak aztán vállalj ilyen feladatot.

2018. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MonRo ***** válasza:
Pl. orosz fekete terrier vagy flandriai pásztorkutya. Nem kell őket külön személy - és területvédelemre tanítani, ezt ösztönösen jól teszik. És persze le sem lehet őket erről szoktatni. Szocializálni viszont kötelező, hogy jól ismerjék fel a helyzeteket, ne legyenek túl agresszívek, mindentől védők. Mert a végén Tőled is megvédik a kenneljüket vagy a msgát a házadat... 😎
2018. máj. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!