Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya elpakolja a játékait?

Kutya elpakolja a játékait?

Figyelt kérdés
Egy időben saját magától elkezdte elpakolgatni a játékgyűjtő dobozba a játékokat. Nem kifejezetten miután megunta a játékot, csak ha "útjában" volt, akkor megfogta, és berakta a dobozba. Gondolom tőlem leste el, mert nagyrészt elpakolom a játékokat. Amikor saját magától pakolt, akkor mindig nagyon nagyon megdicsértem, és jutalmaztam. Tetszett neki. Akkor elkezdte szinte állandóan elpakolni, amiket talált játékokat. Viszont abbahagyta. Már csak én pakolok, ő csak kiveszi, ha kell neki. Hogy vegyem rá, hogy újra pakolgassa el?
2018. máj. 6. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hagytad abba a megdicsérését esetleg? Anélkül lehet, hogy nem csinálja.
2018. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hagytam abba. Mostmár pacsit ad jutalomfalatért. Ez kisebb "visszaesés". És amikor látja, hogy pakolom el, akkor meg direktbe kiveszi :D
2018. máj. 6. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Parancsszót kötöttél a játék elrakásához?
2018. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem. Én ezt egy aranyos tettnek vettem tőle. Nem erőltetem rá, ha nem akarja nem rakja el, ez nem kötelező, vagy tanított dolog nálunk :)
2018. máj. 6. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kötsz hozzá parancsszót, akkor tudná mit szeretnél. Basszus cicus, ezt elszalasztani, amikor magától csinálta... Ha újra csinálja, akkor azonnal parancsszó, óriási dicséret, jutalom. A kutyusomnak nagyon sok trükkjét nem is kellett megtanítanom, csak elkapni a pillanatot, amikor magától csinálja és nagyon megdicsérni, és csak csiszolni a későbbiekben. (ha akkor nem tudtam hirtelen parancsszót, akkor a következő alkalomra, amikor magától felajánlotta, hogy csinálja, addigra kigondoltam mit fogok mondani)


Próbáld ki a tükör technikát és gyakorold a fogd/ add ide/ tedd le parancsot.

Vagy próbáld ki, hogy kipakolsz mindent és megvárod, hátha vissza teszi, újra magától, te ne pakolj vissza semmit :)

2018. máj. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Látta, hogy ezt csinálod mert azt akarod hogy rend legyen, leutánozta, látta hogy ez jó dolog, és folytatta :D


Szerintem kösd parancsszóhoz. Ez nem "kényszermunka", a kutyák szeretik a parancsokat, feladatokat, főleg ha látja hogy boldoggá tesz téged :D


Plusz a "tanítás" is kitűnő közös időtöltés, szellemi lefárasztás, bár nem lesz vele olyan sok munka, mert korábban már megtanította magának :D


Ha tetszik neki, és elég okos hozzá, akkor csinálhattok olyat is, hogy megtanítod neki a játékok neveit (találj ki pár rövid, jópofa fantázianevet :D ) és úgy játszol és pakoltatsz a kutyával :D


"Hozd ide Brekit!"

"Hol a Gömböc?"

"Pakold el Lasztit!"

2018. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok köszönöm a tippeket :)
2018. máj. 6. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!