Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés?

Szobatisztaságra nevelés?

Figyelt kérdés
Van egy kölyökkutyám, törpe uszkár (kérésre kort mondok) szobatisztává szeretném varázsolni . Emeletes házban (családi házban) lakok, szobakutya. A szobámban már nagyjából megtanulta hogy a pelenkára kell pisilnie. A földszinten is van pelenka. Arra semmi áron nem akarja.. Inkább bemegy egy nyitott ajtajú szobába és a szőnyegre pisil. Hogy csináljam hogy bárhova teszem a pelenkát (persze észrevehető, feltűnő helyre ahol ő is mindig látja) rápisiljen-kakiljon, mert ha mennék nyaralni akkor mi lesz? Még azt is megkérdezném hogy ha már ez nem megy akkor hogy tanítsam meg hogy szóljon ha mennie kell
2018. máj. 6. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=szobatiszta..

Millió ilyen kérdés volt már, az internet is tele van a témával. A pelenkát felejtsd el, és vidd gyakran sétálni. Ha kint produlál dícséred, jutalmazod, ha bent ürít takarítasz, de NEM szidod le.

2018. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, tudom h millio kérdes van már, én ugyan így csináltam, türelmem mint a tenger de így szólni fog ha kell neki?
2018. máj. 6. 21:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Amíg pelenkára pisil nem szobatiszta! Mit nem lehet ezen érteni? Dobd ki a pelenkákat, a kutyát 2-3 óránként vidd ki a dolgát elvégezni, ha sikerül, nagy dicséret, örömujjongás, jutalmazás. Rá fog jönni, hogy kint végezni a dolgát jó, jobb mint bent! Ha rászokik utána a napi séta ritmusotokra, akkor miért kéne szólnia? Minden nap, kb ugyanabban az időpontban kell vinni sétálni, így megtanulja mikor végezheti a dolgát.
2018. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van köszi(;
2018. máj. 6. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!