Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sárga habosat hányt, mi lehet...

Sárga habosat hányt, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Ma már 2× hányt a kutyám, du lesz csak kocsi, akkor tudjuk vinni orvoshoz, de addig infarktust kapok!!! Szerintetek mi lehet a baja?
2010. jún. 14. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Ha kaját nem hányt csak sárga habot lehet csak a szörét hányta ki amit vedlés miatt benyalogatott. Az én kutyámnál is előfordul régen mindig rohantam vele az orvoshoz de a dokim megnyugtatott ebben az esetben nem kell csak adjak neki egy kis natur joghurtot. Ha nem levert nincs semmi más tünete és csak hab jött akkor nyugi nincs nagy gond. Az enyém ilyenkor max kap egy vitamin inekciót vagy azt mondják diétáztassam kicsit és olyankor rizst és csirkemellet kap 2-3 napig. De mostanság már a sima joghurtos téma is elég.

2010. jún. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond,ne aggódj,a kutyák ilyet hánynak...Az égvilágon semmi baja nincs!Ha valami nem jó neki a gyomrában,akkor ilyet öklendezik fel,ez látszatra olyan lehet mintha szenvedne,de csak erőlködik hogy kijöjjön.PL.egy emészthetetlen csont vagy ehhez hasonló.
2010. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok a neten találtam egy kérdést ahol ugyan ez a probléma és szakértő válaszol bemásolom neked hátha ez is megnyugtat.

Üdvözlöm,

3 hónapja örökbefogadtunk egy kb.10-12 hónapos kutyát. Bélgyulladással, mandulagyulladassal küszködött, de mostanában jól van. Kap immunerősítőt (immunovet) és csak házi készítésű ételt, mint csirke, pulyka, marha, birka húst natúr megfőzve, rizst, sárgarépát, néha tésztát, főtt tojást. Ha reggelente nem vagyok elég gyors, hogy megetessem gyakran előfordul, hogy sárga szinű folyadékot hány. Mi lehet az oka? Alexandra

Dr. Kiss Zsuzsa szakértő válasza (Állatorvos témakör):

A hányás leggyakrabban reggel, éhgyomorra, vagy röviddel az etetést követően jelentkezik. A hányadék vízszerűen híg, nyálkás habos, sárgás. Ha csak alkalmanként fordul elő, nincs baj. Az éhgyomorra történő hányás rendszerint nem igényel gyógyszeres kezelést, elég ha naponta kétszer délelőtt és késő este etetünk valamilyen zsírosabb felvágottat kenyérrel, ami a gyomorsavat felszívja.

2010. jún. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagyis az első voltam csak jött közbe válasz:) Amúgy milyen fajta és idős a kutyusod?
2010. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém a füvet hányja ki így, meg a megrágott papír galacsinjait :)

Ha egyéb tünetet nem produkál, akkor nincs para, a hányás is akkor veszélyes, ha rozsdabarna színű a hányadék...

Tapogasd meg a mancsait és a füle belsejét, nem nagyon melegek-e, és figyeld, nincs-e más tünete (nem gubbaszt, nem álmatag, nem nyugtalan vagy zavart). Ha nincs, akkor valóban vagy szőrt nyelt, vagy olyasmit, amiről sose tudod meg, hogy mi :)

2010. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Neki fehér szőre van(Westie 7 hónapo), uh. nem tom lehet e ettől sárga a hányása, csak száraz tápot kap. Tényleg éhgyomorra hányt, de most nem akar enni, tegnap láttam füvet is enni. Nem levert, mert kérdeztem tőle, hogy menjünk e sétálni és azóta itt ugat és szaladgál le-fel, uh. le is szaladok vele.
2010. jún. 14. 10:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, és most tüzel,ha számít vmit.
2010. jún. 14. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! Szerintem a szőrétől van akkor, nekem japán chinem van neki is hosszabb fehér szőre van és nála is előfordul ilyen.
2010. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a szőr színétől függ, milyet "kell" hánynia.:-) Egyébként tényleg normális, tüzeléssel nincs kapcsolatban. Inkább arra vigyázz, nehogy váratlan kölykei legyenek.
2010. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!