Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményeket az amerikai...

Mi a véleményeket az amerikai akitáról?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy akitát. Rengeteget olvastam utána a fajtának , nem ő lenne az első kutyám , nem vagyok kezdő:) és nem a Hachiko filmes fellángolás miatt szeretnék akitát:) Csak szeretnék hallani személyes tapasztalatot is. Kb. mindenhol azt olvastam , hogy nem jön ki jól másik kutyával. Még akkor sem , ha már egész pici kora óta a mostani kutyusommal van?

2018. máj. 7. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Pont az utóbbi időben kezdett nekem is nagyon megtetszeni az amerikai akita, miután kiállításon kicsit közelebbről is megismerhettem.

Nem egy első kutyásnak való fajta, makacs, önfejű, és mivel nagytestű és erős nem könnyű leállítani ha beüt a gond. Sokszor dominánsak, agresszívek, de egy kemény kezű, hozzáértő gazdi kordában tudja tartani őket. Biztosan vannak könnyebben kezelhető egyedek is persze.

Nem szabad hagyni a fejedre nőni.

Milyen kutyáid voltak eddig?

2018. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Német juhász , spicc , kuvasz és a mostani egy beagle:)
2018. máj. 7. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon dominánsak tudnak lenni a többi kutyával, de ez lehet egyed függő is. Minél előbbi ivartalanítással és megfelelő szocializációval bármi lehetséges, de sohasem lesz az a bújós típus.

Összességében makacs, és nehezen motiválható/kezelhető fajta. Minden fajtánál fontos a megfelelő szocializáció, de ennél a fajtánál kiemelten fontos. Még vásárlás előtt keresnék trénert és kutyaiskolát, ahol előre megmondod, Akita kerül hozzád, és akkor az oktatóval együtt szépen fel tudjátok építeni a kiskutya oktatását. Az Akitás ismerősöm is így csinálta, kivételesen jól szocializált kutyus lett belőle, akivel bárhová el tud menni, de még ma is van hogy elborul a kutya agya. Játszani nem engedi a többiekkel, mert ha bedurvul ott kő kövön nem marad. A másik kutyájával csak azóta fér meg mióta mindketten ivartalanítva lettek, de az is erősen közrejátszott hogy a mások kutyus egyáltalán nem domináns.

2018. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a sok infót. :D
2018. máj. 7. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!