Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorból kant?

Labradorból kant?

Figyelt kérdés
Labrador kutyát szeretnék és nagyon megtetszett egy kisfiú kutyus azonban eddig csak szuka kutyáim voltak mekkora változást hozna ha most fiú lenne a háznál,ivartalanítva lenne szóval a szukák iránti vágyát szerintem kilehetne zárni,amúgy kertes házról lenne szó és kinti kutya lenne.
2018. máj. 9. 17:11
 1/10 Ridamov ***** válasza:
10%
amúgy nem a *****-t vágják le de mindegy. számolj azzal hogy mivel ivartalanított nem lesz szüksége annyi élelemre
2018. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Vak vezet világtalant. :D Mi köze van az ivartalanításhoz az etetéshez? Nem ezért ivartalanítják ki. Na de mindegy.


Kérdező: A kan kutyától nem kell félni, ugyanolyan szerethető és játékos lesz, mint a szukád. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy a kanok azok agresszívabbak, pedig ez maximálisan nevelés kérdése. És igen, az ivartalanítás az jó dolog, mert nem fog a tüzelő szukákra menni (az más kérdés, hogy a tüzelő szukát is jó lenne kiivartalanítania a gazdájának).

2018. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez a sok ivartalanítás-ellenes férfi felcseszi az idegeimet. Az állatok nem örömszerzésből párzanak, nekik ez egy ösztönös, sokszor fájdalmas dolog. Arról nem is beszélve hogy nem szaporítunk, ergo nem hagyjuk őket párzani, akkor milyen "örömökről" beszélsz? Ez konkrétan kínzás amikor érzik a tüzelő szuka szagát és megvesznek mert hajtja őket az ösztön, de úgy se kaphatják meg. Képzeld el amikor hónapokon át meztelen nőket kéne nézned és egyiket se kaphatnád meg (és az esetedben a magadhoz nyúlás is kizárt lenne). Na, tetszene? Vadbarmok.
2018. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat bár itt inkább az ivartalanításról volt téma,nem szeretném ha elszökne folyamatosan mivel kint lesz nem tudok rá figyelni éjszaka (van kerítés mindenhol de ha egy kutya nagyon leakar lépni akkor megoldja)és nem hiányzik hogy éjszaka pl elszökjön vagy esetleg a forgalmas utcán futkozzon.De nem az ivartalanítás lenne a kérdésem hanem továbbra is a szuka-kan különbségeket várom és köszönöm aki ezzel kapcsolatban írt.
2018. máj. 9. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nincsenek túlzottan szuka-kan különbségek!

Nem egy szuka dominánsabb mint egy kan. Ivartalanítsd, és neveld, ennyi a titok!

2018. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt kanom és szukám is azonos fajtából, de isten igazából nem vettem észre nagy különbséget közöttük. Kölyökkorban az utcára szökés megszokott dolog, ez ellen annyit tudsz tenni, hogy jól neveled. Egyébként a kanok a tüzelő szukák miatt hajlamosabbak elszökni (valószínűleg innen jön az a tévhit, hogy a kanok agresszívak és nem szófogadóak), de mivel írtad, hogy ivartalanítva lesz, így ezzel nem kell számolnod.
2018. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (én mindenkit felpontoztam nem tudom honnan jöttek ezek a lepontozások)
2018. máj. 9. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Megmondom neked honnan jöttek a lepontozások, attól a néhány okoskától akik ellenzik az ivartalanítást. És persze csak a kanok ivartalanítására koncentrálnak, hogy elveszik a golyóikat...:D Ezek jellemzően férfiak és azonosulnak az állatokkal, holott ilyen maradi és rossz felfogással lehet hogy nekik se kéne tovább szaporodni.
2018. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Van különbség, de ez azért a kutya egyéniségén is múlik, nem lehet általánosítani. A szuka kutyánk teljesen csajos, kicsit hisztis is. Bújós, puszilkodós, hízeleg, amikor csak tud. A kan kevésbé bújik, "komolyabb", valamivel nyugisabb. Ugyanaz a fajta egy év korkülönbséggel. A tenyésztő azt mondta mikor a szuka után megvettük a kant, hogy majd meglátjuk, hogy egész más lesz.

Egyébként azt mondom, hogy mindegy. Pont olyannak fogod szeretni, amilyen lesz.

Helyesen teszed, ha ivartalaníttatni szeretnéd. Én is ugyanazon okból döntöttem a műtét mellett, mint amit te is említettél. Ráadásul két külön nemű kutyát nem lett volna jó együtt tartani.

2018. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek szerintem így nyugodtan választom a fiút :)
2018. máj. 9. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!