Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilerek veszélyes kutyák?

A rottweilerek veszélyes kutyák?

Figyelt kérdés
Apukám mindig mondta hogy a rottweilereknek van valami csont ami növekszik és nyomja az agyát és így idővel megbolondulnak.Pitbullokra is ezt mondta.Nem tudom ez mennyire igaz..?
2018. máj. 9. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek veszélyes kutyák, csak nem hozzáértő gazdák.
2018. máj. 10. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan szeretetéhes kutyák. A szomszédunkban van egy, szegényke annyira várja mindig, hogy valaki hozzászóljon. Foglalkoznak vele a gazdái, de szerintem nem annyit, amennyit kéne, ebből lehet baj, a német juhász is ilyen, ha nincs velük eleget foglalkozva, könnyen agresszívvá válhatnak, főleg idősebb korukra.
2018. máj. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmenyire. Több rotink is volt már nem lettek bolondak. Agresszív akkor lesz ha láncra vered meg udvardísznek használod. Apád vagy ijezgetni akar vagy ő is elhiszi. De ennyiből a kistestű kutyáknak is nőhet az agyába mer azok közt is van viselkedési problémás. Meg az emberek közt is van aki megöli a másikaz vagy vénségére az élteti hogy piszkálódjon. Akkor nálunk is benne van a pakliba a csontos dolog?
2018. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem kiskoromban roti volt a kedvenc fajtám. Volt kutyám akkoris, de szerettem volna egy gyönyörű rotit is. Nekem azt mondták, hogy 5 évesen megbolondul, és szétcincálja a családot. Így nem lett rotim gyerekként.


Aztán felnőtt lettem. Nekem ugyan még mindig nincs rotim, panelba nem is lesz, de egyik barátnőmnek van. 3 éves a kisfia, és a kutya hátán lovagol. Őrzi mikor alszik. A kutya 6 éves.


Én soha nem etetem majd a gyerekemet ilyenekkel. Szerintem ez rossz dolog.

2018. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Természetes nem igaz.

Veszélyesek ettől még lehetnek, ha nem megfelelően nevelik őket.

2018. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem veszélyesebb, mint akármilyen fajta, de mivel az egyik legjobban territórium védő ösztönű fajta és nem szeretik az idegeneket, ezért talán az egyik legjobb guard fajta.Családjáért viszont él, hal, ezért talán a gyerekeknél kicsit jobban oda kell figyelni, mert ha családba van gyerek és idegen gyerekek érkeznek, azért nem árt, ha van aktív felnőtt felügyelet, mert a kutya könnyen vehet támadásnak véletlenül v.mit a családban lévő gyerekkel szemben és bekapcsol nála a védőösztön, abból baj lehet.Kan mindig nagyobb kihívás és semmikép nem ajánlott első kutyának, erős, határozott jellemű gazdára van szüksége, akit elfogad és a gazda megfelelően stimulálja fizikailag, szellemileg egyaránt.Szerintem sok rottweiler egygazdás, pl ezért sem ajánlott olyan munkakörre, ahol esetleg az emberek cserélődnek munkakutyáknál.
2018. máj. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki kitalálta és elterjesztette annak volt csont nyúlvány az agyába 100%.
2018. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!