Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Akita vagy Japan Akita?

Amerikai Akita vagy Japan Akita?

Figyelt kérdés
Mind ketto annyira gyonyoru, hogy nem tudok donteni. Ti melyiket valasztanatok es miert?

2018. máj. 10. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Az akiták nagyon makacsak szóval ha nem vagy profi kutya nevelésbe inkább ne vegyél ilyen fajtát.

Szerintem az amerikai szebb.

2018. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ne kinézet alapján válassz, főleg akitát ne. Nekem japán van, ha vissza pörgethetném az időt és csak ez a kettő közül lehetne választani akkor amcsi akita, de amúgy soha nem tarttanék többé akitát, még ha ingyen hozzám vágnának egyet akkor sem. Azért választanám az amcsit mert kevésbé vadászós és kicsit könyebben kezelhető mint a japán.
2018. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Hajjaj. Akitás kérdést tettél fel! Mindjárt jönnek az akitások és elmondják, hogy ezek mennyire szörnyű kutyák és mennyire nem ajálnják egyiket sem.

3,2,1...


Viszont az én válaszom az, hogy ne hagyd magad befolyásolni, vedd fel a kapcsolatot VALÓDI akitásokkal, illetve tenyésztőkkel.

S ne ugorj egyből a kutyatartásba, először tájékozódj sokat, de objektívitásra képes emberektől szerezd az infót.

Sok sikert!

2018. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
6%
Na ketteske megis előzött ;)
2018. máj. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem akartam lebeszélni, csak figyelmeztettem és elmondtam a tapasztalatom. Ha tényleg akitát akar akkor egy ilyen válasz nem fogja eltántorítani és normálisan utána néz.
2018. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Neked az első kijelentésed után egy kutyát sem adnék. Kiváncsi lennék hogy bánsz a kutyáddal.
2018. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 ezt kinek szántad?
2018. máj. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Kinezez alapjan szinte mindegy, de talan az amerikai.


En sem vallalnam tobbe sem az akitat sem hasonlo japan fajtak egyiket sem. Nyilvan akinek sosem volt, konnyen ítélkezik...


Nem csak akitat, hanem mas fajtat sem kinezet alapjan valaszt az ember, nyilvan itt kb. senkit nem erdekel a jozan gondolat, igy kb. halottnaka a csok.


Sok sikert!

2018. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó! Nekem pl. van tapasztalatom japán akitával, Csehszlovák farkaskutyával és Karéliai medvekutyával. Az utóbbi kettőhöz KÉPEST az akita inu olyan, mint hozzáképest a labrador retriever...


Eleve az akiták simán tarthatóak városban is.

Nem kell hozzá más mint lehetőleg pénz, hatalmas energia, kötél idegek és kitartás.

Valamint fontos, hogy ne legyenek nagy elvárásaink, hiszen az akitától maximum az alap parancsok teljesítése ami elvárható, s ami feltétlenül szükséges...


De mindazok akik azt mondják, hogy ezek sem tarthathatók be velük, azok szimplán alkalmatlanok és hárítják a felelőséget.

Pont mint a kuvasz gazda, ki az idős korban agyban növekvő csont szöveggel jön, mert elrontotta a kutyát.

A lényeg ugyanaz, a fajtára hárítás.


Amúgy shiba inuból van olyan tenyésztő ahol teljesen kezes bárány kutyákat adnak, hiszen divat fajta.

S az akita is kezd az lenni, hiszen a japán alter dolgok menők.


Amiből sok van, az eleve nem lehet kimondottan ember és civilizált élet ellenes fajta.


Egy hokkaido inu, kai ken, stb.

Tehát a kevésbé népszerű japán fajták sokkal nehezebb falatok mint egy akita...

2018. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
#9 senki nem mondta hogy kezelhetetlenek, egyszerűen egy olyan ember aki az alapján választ ilyen fajtát hogy melyik cukibb nem sokat tudhat a kutyatartásról, főleg annyit nem hogy egy akitát segítség nélkül normálisan meg tudjon nevelni. Ha ezektől a válaszoktól megtántorodik akkor nem volt elég határozott az elképzelése és a kutyához sem lett volna elég határozott, viszont ha tényleg akitát akar akkor felfogja hogy ezek csak figyelmeztetések és nem azt jelentik hogy ez a fajta maga az ördög szüleménye. Felkészületlen és határozatlan akitások meg nem kellenek, így sincs már túl jó híre a fajtának.
2018. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!