Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak a "marad" parancsot?

Figyelt kérdés
Nagyon okos, jól nevelt kutya, eddig mindig mindent sikerült gyorsan megtanulnia. Most is nyilván nem vele van a gond, hanem az én tanítási módszeremmel. Jutalomfalattal gyakoroltuk. Leültetem és lassan lépkedek tőle hátrább és mondogatom neki, hogy marad. De mindig utánam jön. Nem kell nagy távokra gondolni. Csak 2-3 lépést teszek meg. Mit rontok el? Hogy tanítsam meg neki? Sajnos kutyasulira nincs lehetőség a nagy távolság miatt :/
2018. máj. 11. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így tanították a kutyasuliba:

Először ültesd le láb mellé, majd erősítsd meg az ül parancsot és lépj ki elé(a kutyával szembe). Még egyszer erősíts rá, majd lépj kettőt hátra. Először ne várj se meddig, hanem ha látod, hogy ülve marad, akkor fordulj vissza hozzá, és dicsérd meg. Mindig menj vissza megdicsérni, és akkor nem fog felpattanni a jutifalatért a feladatból. Ha felpattan, akkor egyből kezdjétek újra a feladatot.


Ezután lehet folyamatosan növelni az időt. Először legyen 3-4 másodperc, utána 7-8, 10-12, stb. 1-2 naponta növeld az időt, de ha látod, hogy nagyon megy neki, akkor lehet kicsit többet is növelni. Az a lényeg, hogy ne hagyd hibázni. :) Ahogy növeled az időt, úgy lassan elhagyhatod a parancsszó megerősítését is, nem kell majd háromszor mondani, elég egyszer, max kétszer.


Ha azt szeretnéd, hogy hátra fele, vagy előre fele menj, esetleg menetközben állísd meg, akkor azt ugyan így tanítod meg. Határozottan kiadod a parancsot és ellépsz. Ha "új" irányba lépsz el, akkor mindig kezd az elejéről, mindig egyből dicsérd, ha nem mozdult ki, és mindig lassan növeld az időt.


És ugyanezeket megtaníthatod a fekvésre is. Ja, és jutifalat ne legyen a kezedben, mert lehet, hogy azért megy utánad. Ha jól cisnálta a feladatot, akkor visszalépsz, mondod neki hogy szuper vagy, és akkor veszel elő egy falatot.

2018. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%
Az első nagyon szépen leírta. Én még azt hozzátenném, hogy nekünk úgy volt, hogy nem "marad" hanem "maradsz" a kiejtése ugye maracc. A mehet szónál szintén mehetsz a parancsszavunk. Hamarabb megtanulták így nálunk.
2018. máj. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! 😊
2018. máj. 11. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!