Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek adnának nekünk...

Szerintetek adnának nekünk kutyát? Hosszú lesz a kifejtés.

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy harmadik ebet a meglévő kettő mellé. Nem unaloműzőnek kell a másik kutyáknak, mi is szeretnénk. A dobermann mellett döntöttünk életmódváltásunk mellé. Szeretnénk életet menteni, boldogságot vinni egy eldobott kutya életébe, így a fajtamentésre esett a választás. Kutyás tapasztalatunk: bichon havanese, japán akita, shiba inu, tacskó, bullterrier, bull keverék, bordeauxi dog. Ezek közül a bichonom és a shibánk van még köztünk, a shiba még kis csenevész, igaz, közös kutya a párommal, de a főnök én vagyok eddig. Az akitánkat sajnos elvitte egy genetikai betegség, hiába jártuk körbe vele az összes jóhírű orvost, nem tudták megmenteni. A többi kutya párom családjáé volt az évek során. Környezet: fővárosban, nagyon kutyás környéken lakunk, több park, zöldövezet is van a közelben, rengeteg a kutyás ember. A lakás 33nm2 (ez is biztos számít), de nagyon tágas ahhoz képest. Nincs zsúfolva, bőven elférne, a játék és mozgás meg amúgy sem itt történne a lakásban. Életmód: párom nagyon sokat dolgozik, 12 órát, viszont azután is szívesen kutyázik velem. Én keveset dolgozom, én osztom be az időmet, így nagyon sok időm lenne kutyázni. Szeretnék sportolni is újra, jöhetne velem futni, frizbizni, ladbázni, kergetőzni, a shibánk is nagyon szeret kint futkározni, vele is nagyon jól ellennének szerintem. A kisöreg bichonom már inkább csak séta párti, ő nem játékos, egész nap pihizik. Amikor dolgozunk, így nem érezné magát a shibánk sem egyedül és a dobi sem, ha rájuk jön a játszhatnék. Valamint a shibánkat nagyon megviselte a tesóitól való elválasztás és azóta is hiányzik neki, hogy odabújhasson egy társ mellé. A kutyáink egyébként jól szocializáltak, barátságosak. Ja és huszonévesek vagyunk, ettől félek a leginkább, hogy nem vennének komolyan. Szerintetek?

2018. máj. 11. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a csepp lakásba harmadik kutyát nem adnak ki. Nálunk még a kert méretébe is belekérdeztek, pedig mondtuk, hogy olyan kinti-benti kutya lesz, aki csak akkor van kint, mikor mi is, tehát odabent lakik velünk, de néha kiülünk együtt napozni. Ráadásul második nagyobb testű... hát megpróbálhatjátok, de ne nagyon éljétek bele magatokat. Aztán ki tudja, ha valakit épp muszáj megmenteni, és mindenáron kell neki egy hely, egy család... talán pont szerencsétek lesz.
2018. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha ilyen korrektül leírod a fajtamentésnek is, hajrá! Lehet esélyetek. Bár nem a legnagyobb a lakás, de ha napi többször le lesznek mozgatva, ez sem lehet probléma. Nyugodtan próbáljátok meg, ha rendesen átgondoltátok. Viszont, remélem nem albérlet a kecó, mert abba nagyon belekötnek.
2018. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne vennének komolyan? Ha igaz amit írsz, akkor már 7 fajtával van tapasztalatotok és az elv is jó, hogy életeket akartok menteni a befogadással. Aki ilyen embernek nem ad kutyát annak valami nagy baj van a fejében.
2018. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Igaz. Ha albérlet akkor nem biztos hogy szerencsétek lesz!
2018. máj. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Meg kell próbálni, nagyon sok mindent figyelembe vesznek. Azt nem hinném, hogy ne vennének komolyan ilyen kutyás tapasztalattal. Ennek ellenére lehet, hogy elutasítanak pl. a lakás mérete miatt. Ha az a kérdés, hogy egyaltalán megpróbáld e, akkor a válasz igen.
2018. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem 33 négyzetméter két embernek is kicsi, nem két embernek és három kutyának.
2018. máj. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Esélyed éppen lehet, de arra nagy hangsúlyt kell fektetni, hogy a leendő dobi hogyan jön ki más idegen kutyákkal. A dobik elég dominánsak, sőt agresszívek tudnak lenni más kutyákkal, hacsak ez a tulajdonságuk nincs csírájában elfojtva megfelelő neveléssel.

A fajtamentéshez kerülő dobik azonban sajnos általában nem megfelelően neveltek, szocializációjuk hiányos stb. Ezt mindenképpen vedd figyelembe, mielőtt tragédia történne.

2018. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, mentek a zöld kezek! Megpróbáltuk igazából, de nem adtak választ nekünk, szerintem nem vagyunk esélyesek rá, szóval szerintem marad a tenyésztőtől való vásárlás, ha találunk olyat, akinek nem gond, hogy nincs kert és albérlet a lakás, a menhelyek is elutasítottak, mert albérlet. :( Megértem őket végülis, sokan passzolják a kutyikat a lakhatás miatt, de mi soha nem tennénk ilyet, inkább mennék a kutyáimmal az utcára.
2018. máj. 14. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!