Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Fajtára milyen törvény...

Veina kérdése:

Magyar Fajtára milyen törvény vonatkozik törzskönyv ügyileg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt nekem estek szimplán kíváncsi vagyok ki mit gondol vagy tud.

Ugye a magyar fajta kutyák főleg a komondor, puli, pumi, mudi.

Nagyon törzskönyv nélküli van. Ha valaki nem tenyésztőtől vesz ilyen fajta kutyát de normális körülmények közül hozza el de úgy dönt szeretne neki törzskönyvet orvosi vizsgálat és DNS vizsgálat kihozza, hogy fajta tiszta minden betegségek alól mentes olyankor megadják ha a bírok is ugyan ezt tapasztalják egy kiállításon??

Nagyon sokat keresgéltem olvastam utána de pontos infót nem találtam.

( Nem szándékozok ilyen kutyát venni csak szimplán foglalkoztat) :)



2018. máj. 11. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A mudinál régebben létezett olyan, hogy B törzskönyv. Ma már nincs ilyen.

Pont a magyar fajták nem olyan drágák törzskönyvvel sem, ezért nem értem, hogy miért szaporítják őket.

Mudiról tudom, hogy nagyon jó, lelkiismeretes tenyésztőtől is 50-70e Ft-ért lehet kiskutyát venni. Más, népszerű fajtánál ennyiért adnak a jófogáson fajtajellegű, beteges keveréket.

2018. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sok van abból is :/

mondjuk jó vérvonalból nagyon jó génekkel tenyésztőtől függően 70-90 között. Komik tenyésztőtől függően 100-150 között. Mondjuk nekem Komondor a szívem vágya :) De tudom, hogy honnan fogok venni ha lesz elég nagy terem neki :)

Csak hallottam olyanról, hogy ha minden okés a nem törzskönyves magyar fajta kutyákkal akkor megkapják a tk-t persze DNS teszt és nagyon sok orvosi vizsgálat. Annak akartam kíváncsiságból csak utána nézni, hogy ez kamu vagy sem. de konkrét dolgot nem találtam csak a mudikra vonatkozóan. :)

2018. máj. 11. 21:23
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Ha még igaz is lenne (nem az) nem lenne értelme a dolognak. Megveszed a kutyát 20.000Ft-ért és kb. 200.000Ft a DNS vizsgálat, szűrések, TSZ, stb. :D

Sokkal jobban jársz, ha eleve Tk-s, egészséges kutyát veszel szűrt szülőktől. Főleg, ha ráköltöd a mindent az elsőre és kiderül, hogy nem is passzol :D

2018. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mivel csak hallottam mivel vannak eltűnőben lévő fajták és így mentenének meg párat :D Amúgy tényleg csak szimplán kérdeztem :)

Egyértelműen jobban jövök ki :) jelenleg ahogy írtam is nem tervezek ilyet :) szimplán arra voltam kíváncsi ki mit tud róla :D

2018. máj. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!