Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszt? Baj, ha főzök a...

Házi koszt? Baj, ha főzök a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Szóval külön főzni szoktam a kutyámnak. 70% húsból, 20% rizsből és 10% zöldségből áll a menü (+ kúraszerűen kiegészítők pl ízűletvédő és lazacolaj) A hús többnyiere csirke: combfilé + bőr, csirkenyak, csirkemellfilé, szív, vese, máj. Néha sertést vagy nyulat is kap. Csöves csontot nem adok neki, tudom, hogy főve veszélyes lehet. A zöldség cukkini, uborka vagy sárgarépa párolva.


Sok tápot próbáltunk már, de egyik se vált be, így "dühömben" elkezdtem főzni. Azóta minden rendben.


2018. máj. 11. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem baj, ha főzöl, csak legyen jól összeállítva. Ha nem vagy biztos magadban évente egy vérvizsgálat ajánlott lehet ha te állítod össze a kaját (nyersesek is gyakran alkalmazzák ezt.)

A csontot főzve egyáltalán ne add, hőkelezés hatására nem csak a tartócsontok veszélyesek. Sokkal keményebb, törékenyebb lesz és nehezen emészthető. Fontos tápanyagok is kifőnek belőle, pl a kollagén. Nyersen add, vagy sehogy szerintem.

2018. máj. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanígy főzök a kutyáimnak. Arra figyelj, hogy a rizs az inkább hízlal. Néha adhatod azt a 20%-ot, de legtöbbször hagyd ki. Én amikor rizzsel adom azt nagyon megfőzöm (másfél órán keresztül bugyog kis lángon). Almát is adhatsz neki nyugodtan, meg brokkolit is.
2018. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
9%

Én is szoktam főzni a kutyámnak még iszunk is eggyütt sört.

Nem baj ha főzöl a kutyádnak ki tudja mik vannak a tápokban és a kutyaeledelekben

2018. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj, ha főzöl de ez így messze nem elég változatos. Hosszú távon nagy a betegsegek kialakulásanak az esélye.

Pl. a kutyanak letfontosságú a kálcium. Az hogy viszed be? Fött csontot semmilyen nem adunk,mert főzve mindegyik szilankosra törik. A csirke egy száraz hús. A kutyának zsírokra van szüksege, jóval többre mint nekünk. Ezt sem kapja így meg. Illetve ott vannak a belsősegekben található nyomelemek,vitaminok.

Azt megértem, hogy a tapokból eleged lett. Mi is allandó hasmenéssel küzdöttünk mellette. Váltottunk barfra. Ha te nem is akarsz nyersen etetni, olvasd el ezt a kis leírást. A benne foglaltakat arányok,vitamin/tapanyag igényt..stb. figyelembe tudod venni a főzésnél.

[link]

2018. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Mi barfozunk, és nagyon elégedett vagyok. A főtt étel is elég elterjedt ahogy látom, de erről van valami útmutató, tanulmány, csoport, leírás bármi? Mi hogy változik főzés hatására stb? A barfnak is csak azután álltam neki, miután minden fellelhető infót elolvastam. Nagyon érdekel a kutyák etetése, ha valaki tud ilyenről az küldje már el :)

Csak kíváncsiságból. A kérdezőnek is biztos jól jönne egy ilyen ha létezik, hiszen ha magunk állítjuk össze az étrendet akkor a felelősség is a miénk, hogy megfelelő mennyiségben bevigyen a kutya minden fontos tápanyagot.


Kálciumot amúgy lehet pótolni tojáshéjporral, csontliszttel, ha nem akarsz csontot adni nyersen, de ennek ügyesen kell bánni az adagolásával, és emellett nem lesz mi tisztítsa a kutya fogait, hiszen nem kell rágnia. Ha már amúgy is sokat bíbelődsz a kajájával, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne utánanézni a nyers etetésnek.

2018. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha főzöl neki, szerintem jók azok, amiket leírtál. Hetente egy alkalommal én is ilyeneket szoktam főzni a sajátjaimnak. (Többi napon táp)

De ha csontot nem adsz neki, akkor hogy kap pl. kálciumot? A másik, hogy ezekkel az ételekkel nem edzi a fogait. Nagyon hamar ki fog alakulni nála a fogkő.

2018. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Hát a kálciumra én is gondoltam. Lehet veszek valami tablettát, vagy port. Szívesen fogadok tanácsokat.


Gyakrabban váltogatom a husikat majd akkor. Sertés, csirke, pulyka, nyúl, hal.


A rágással nincs gond, nagy darabokban adom a husit, így kénytelen rágni. Na meg ott a csirkenyak is. Kistestű, a fogai a táptól is baromi gyorsan fogkövesednek, annál rosszabb nem lehet. Mindennapi fogmosás van nálunk emiatt (Orozyme gél)

2018. máj. 12. 10:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb és egészségesebb lenne BARF-ozni akkor már. Sertésen, vaddisznón kívül mehetnek a húsok nyersen, és a zöldségfélék is természetesen.

Rizsre nincs szükség.

2018. máj. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Morzsolt tojáshéjat adok a kajához, a kálcium miatt. Ezt milyen gyakran adjam? Minden nap, vagy heti 2-3x ? Kistestű, 5 kilós kutya.
2018. máj. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!