Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt tartani panelban...

Huskyt tartani panelban milyen otlet lenne igy?

Figyelt kérdés

Anyum nincs ellene, csak attol felunk, hogy a huskynak nem lenne jo, a nagy mozgasigenye miatt. Ketten elunk, van egy nappali, ahol aludhatna vagy az en szobam (az utobbinak jobban orulnek).

Mivel jon a nyar, rengeteg idot tudnek forditani ra, csak az utana levo resztol felek. Most jon az utolso evem a gimiben, ami azt jelenti, hogy tanulas ezerrel.

Mivel nagyszuleim egesz kozel laknak a sulimhoz, ezert ugy gondoltam szeptembertol reggelente elvinnem hozzajuk es delutan mennek erte. Nagy kertjuk van, szerintem egyaltalan nem zavarna oket, volt mar kutyajuk es szeretik is oket, hazorzes celjabol meg jol is johetne nekik nappalra. Tenyleg nem hinnem, hogy utba lenne nekik. Hogy is mondjam... az unokaiknak a boldogsagat helyezik eloterbe, ha mi boldogak vagyunk, ok is. En egy kutyatol nagyon vidam lennek, es eleve az allatszeretetem, vega is lettem miatta.

A kajaltatasarol persze en gondoskodnek, vinnek oda neki tapot. Meg mielott elmennek suliba, kiontenem neki a vizet kajat stb., hogy nagyszuleimnek kevesebb dolga legyen.

A reggeli seta ezzel meg is lenne oldva, kb 40 perc az ut.

Delutan 2-3 korul vegzek a sulival. Elmennek a kutyaert, 3-4-re kb hazaernek vele.

Tanulnek, majd pihenokent 7-8 korul elvinnem egy fel oras kis jatekra meg uritesre. Tolunk 5 percre van 2 park, szerintem ott siman ellenne, lehet oda kutyakat vinni, meg neha szoktam is latni, szoval lehet jatszotarsat is talalnank neki.

Anyukamnak is lenne ideje a kutyara, ha esetleg nekem nem, 2 korul szokott hazaerni munkabol, ugyhogy be tudna segiteni nekem.

Ez milyen otlet szerintetek?


2018. máj. 12. 14:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Így inkább semmilyen kutyát ne tartsatok. Napi 2-3 óra intenzív mozgás kell nekik és akkor a nevelésre fordított ídő nincs is benne. A husky meg különösen sok nevelést igényel mivel nagyon makacs fajta.
2018. máj. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

:( ha ugy nezzuk reggel 7-tol delutan 3-4-ig tudna mozogni, majd anyum is el tudna vinni setaltatni. Elegge szeret sportolni, mehetne vele a husky is. Este pedig levinnem fel orara.

Ez igy tenyleg nem jo? Semmilyen kutyanak sem? :(

2018. máj. 12. 14:34
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

A husky nem egy egyszerű fajta. Makacs, akaratos, és nagy a mozgásigénye. Házőrzésre nem alkalmas. Ha unatkozni kezd hatalmas pusztítást tud végezni, és rendkívül hírhedtek a szökdösős hajlamukról. A nagyszüleidnél mindenképp meg kéne erősíteni a kerítést, hogy ne tudja átugorni, vagy kiásni magát.

Egy kutya egész évre szól, 2-3 óra minden nap kell neki, télen is és a legnagyobb melegben is.

Gimnázium után mik a terveid? Egyetemre nem szeretnél menni? Biztosan lesz rá időd és pénzed később is? 12-15 évig is elél egy husky méretű kutya, nagyjából azért jó lenne tudni, hogy biztosan boldogulsz vele később is.

Volt már kutyád amúgy? Ha be is vállalsz egyet nem biztos, hogy egy husky kaliber jó lenne elsőre.

2018. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Huskynak nem, de egy kis örökbe fogadott keverék nagyon boldog lenne így. :)
2018. máj. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
És soha nem mész suli után senkivel sehova? Kétlem. A tervezésbe mindig vegyél bele váratlan fordulatokat is, a legrosszabbat is... ne csak azt, hogy optimális esetben mi hogyan lenne.
2018. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Husky semmi kép van sok lusta kistestü kutya. Esetleg

a macskák nem szimpatikusak? Ők sokkal jobban érzik magukat panelban. És nem okoz nekik lelki traumát ha pár napig nem foglalkozol velük csak eteted öket.

2018. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Hát nekem akitám van ami nem ennyire mozgás igényes, de ennyi séta még neki is édes kevés, ő is panel kutya és vittem már mamához akinek szintén van kutyája, tudod mit csinált? Egész nap feküdt, már szinte honvágya volt, rossz volt nézni hogy szétunja az agyát pedig ott volt a kert. Szerintem ennél rosszabb körülmények között aligha lehet huskyt tartani. Van a környéken 2 husky, az elhanyagolás mintapéldányai, a gazdái sétálnak velük napi 1-2 órát és annyi, szájkosár nélkül az utcára nem merik kivinni őket, el vannak hízva, nem hallgatnak a gazdájukra. Az meg a másik hogy az iskola miatt sem érné meg. Nekem csak 1,5 év alatt olyan fordulatot vettek a dolgaim hogy baromi messzire fogok költözni a suli miatt, bármennyire nem szeretném a szüleimre kell hagynom a kutyám és majd csak 1-2 év múlva tudom magammal vinni. Nem terveztem a nyakukba sózni, mégis sikerült. Szerintem hanyagold, vagy keress kistestű kutyát vagy egyáltalán ne vegyél, csak ha anyud szeretné.
2018. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, akkor ez ugy erzem egy eros nem :D

Es mondjuk egy kis mozgasigenyu kutyaval mi lenne a helyzet? Baratnomnek bulldogja van es azt mondta nagyon lusta, nyaron meg kb lehetetlen setaltatni oket, kifaradnak konnyen :(

Van olyan kutya, aminek kicsi a mozgasigenye, de mondjuk el lehet menni vele a parkba es jatszani meg setaltatni?

2018. máj. 12. 14:53
 9/22 anonim ***** válasza:
91%
hát ha csak ennyi az elvárás akkor szinte az összes kistestű alkalmas, max a vadászkutyákat hanyagold (tacskó, terrierek stb) mert azok kis örökmozgók és többnyire kemény dió a nvelésük.
2018. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A hogyant el sem olvastam. Épeszű emberben eleve nem merül fel olyan ötlet, hogy nagytestű kutyát tartson panelban. Még a kicsi is problémás, de az legalább nem borogat fel mindent, úgy-ahogy elfér, persze szenved ő is.
2018. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!