Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Huskyt tartani panelban...

Huskyt tartani panelban milyen otlet lenne igy?

Figyelt kérdés

Anyum nincs ellene, csak attol felunk, hogy a huskynak nem lenne jo, a nagy mozgasigenye miatt. Ketten elunk, van egy nappali, ahol aludhatna vagy az en szobam (az utobbinak jobban orulnek).

Mivel jon a nyar, rengeteg idot tudnek forditani ra, csak az utana levo resztol felek. Most jon az utolso evem a gimiben, ami azt jelenti, hogy tanulas ezerrel.

Mivel nagyszuleim egesz kozel laknak a sulimhoz, ezert ugy gondoltam szeptembertol reggelente elvinnem hozzajuk es delutan mennek erte. Nagy kertjuk van, szerintem egyaltalan nem zavarna oket, volt mar kutyajuk es szeretik is oket, hazorzes celjabol meg jol is johetne nekik nappalra. Tenyleg nem hinnem, hogy utba lenne nekik. Hogy is mondjam... az unokaiknak a boldogsagat helyezik eloterbe, ha mi boldogak vagyunk, ok is. En egy kutyatol nagyon vidam lennek, es eleve az allatszeretetem, vega is lettem miatta.

A kajaltatasarol persze en gondoskodnek, vinnek oda neki tapot. Meg mielott elmennek suliba, kiontenem neki a vizet kajat stb., hogy nagyszuleimnek kevesebb dolga legyen.

A reggeli seta ezzel meg is lenne oldva, kb 40 perc az ut.

Delutan 2-3 korul vegzek a sulival. Elmennek a kutyaert, 3-4-re kb hazaernek vele.

Tanulnek, majd pihenokent 7-8 korul elvinnem egy fel oras kis jatekra meg uritesre. Tolunk 5 percre van 2 park, szerintem ott siman ellenne, lehet oda kutyakat vinni, meg neha szoktam is latni, szoval lehet jatszotarsat is talalnank neki.

Anyukamnak is lenne ideje a kutyara, ha esetleg nekem nem, 2 korul szokott hazaerni munkabol, ugyhogy be tudna segiteni nekem.

Ez milyen otlet szerintetek?


2018. máj. 12. 14:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Én most végeztem gimiben és most fogunk belevágni egy kistestű kutyusban. Mint végzős azt kell mondjam, hogy nem olyan durva a végzős év, mint amilyennek tűnik. Ha nem taposós sulid van és jó agyad van tanulni napi 1-2 óra tanulással jó érettségit lehet írni. ;)

Ami fontosabb kérdés az a jövő. Milyen szakokat nézel az egyetemen, mennél-e Erasmusra, ösztöndíjra pályáznál- e, milyen az egyetem ahova mész.

Ezeket a szempontokat nézd át és ha minden mellett lenne időd, akkor egy kissebb, lustább kutyus teljesen jól ellenne.

Annyit elmondhatok, hogy ez minden kutyának nagyon kevés foglalkozás. Sokat kijarok a suliba, ahova az én kutyusom dog járni és ott sok Husky van. Nagyon aktívak. Minden gazdi azt mondja simán mennek napi 15km-t + engedelmeseznek + játszanak.

2018. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Mennyire igenyli a tarsasagot a tavolletemben? Erdemes lesz majd melle meg egy kutyat beszerezni?"

"Van olyan kutya, aminek kicsi a mozgasigenye, de mondjuk el lehet menni vele a parkba es jatszani meg setaltatni?"


Amíg ilyen emeletes marhaságokat kérdezel, plüsskutya!


De komolyan mondom!



Ilyen felületes tudással garantáltan belebuksz a kutyatartásba, ha valamilyen csoda folytán nem az fajta/egyedválasztásnál vérzel el, akkor a neveléssel fog kegyetlenül meggyűlni a bajod. Ha jövőre marad a kutya, akkor tégy magadnak egy szívességet, olvass utána a kutyanevelésnek, kutyafajtáknak, kutyák tulajdonságainak, de nagyon alaposan! Lehetőleg angol nyelven nézelődj, hamarabb megtalálod a megfelelő infókat. Magyarul Vámosi-Nagy Nóra: Klikk!, Karen Pryor Ne lődd le a kutyát! és Victoria Stilwell könyvei jók. Cesar Millan felejtős.


A husky-t én sem ajánlom neked. Úgy, hogy elfoglalt egyetemista leszel, pláne nem. Ezeket a kutyákat arra tenyésztették ki, hogy befogják szán elé, aztán fussanak napi nagyon sok órát. Ha nem tudod alaposan lemozgatni, rombolni fog, szökni és folyamatosan vonyítani. A kert, az maximum annyiban tud segíteni, hogy nap közben ki tud menni dolgát végezni, de lemozgatni magát, élményeket szerezni ott nem tud.


Szerintem valami kezelhetőbb mozgásigényű kutyával sokkal jobban járnál. Akár megbízható menhelyről egy felnőtt kutyával (így elkerülheted a kölyökkorral járó fejfájást). Viszont, a mozgásigény, élénkség, intenzitás abszolút nem függ a kutya méretétől. Nézz meg pl. egy tacsit, egy törpe pincsert, egy törpe schnauzert meg a legtöbb terriert, mint az olajozott villám :D Szóval kicsi kutya nem egyenlő a lusta kutyával és simán vannak olyan nagyobb fajták, amelyek nem igényelnek annyi mozgást.


Ne kapkodd el, tanulj sokat, a tanultak alapján tarts nagyon komoly önvizsgálatot, hogy egyáltalán mi az, amivel elbírnál, aztán dönts felelősen!

2018. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!