Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet tenyésztőtől...

Hogyan lehet tenyésztőtől meglepetés kutyát venni?

Figyelt kérdés
A párom szeretne egy adott fajtát, én pedig valamikor a jövőben meglepném egyel, persze tenyésztőtől. Ezt azért is szeretném így mivel a párom nem igazán ért a kutya vásárláshoz, kutyás tapasztalata viszont van. Természetesen nem úgy képzeltem el hogy dobozban nyújtom át karácsonyra vagy ilyesmi, szerintem nem is szeretném ünnephez kötni, max ha a már elvihető kölykök egy ünnep előtt elvihetőek. Arra gondoltam hogy beszélnék egy tenyésztővel, elmondanám hogy hogy tartanánk, milyen a párom, meg stb ahogy ezt szokás, és a meglepi az lenne hogy kiválaszthat egy kölyköt a tenyésztő segítségével (úgy azért a tenyésztő is látná milyen ember, bár kellemetlen lenne ha mégsem adna kutyát). Megoldható lenne ez így, tudom hogy a tenyésztő szeretné tudni milyen embernek is lesz a kutya viszont szeretném hogy maradjon benne egy kis meglepetés. Lenne tenyésztő szerintetek akivel ezt meg lehet így beszélni? Vagy az ötlet hallatán elküldenének a fenébe?

2018. máj. 12. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Meglepetés kutyát NEM veszünk.
2018. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi az értelmes választ, viszont ez azokra vonatkozik akik úgy vesznek meglepi kutyát hogy az ajándékozott nem tud róla és talán nem is szeretné. Mi már sokat beszéltünk a dologról és nagyon szeretné ezt a fajtát, az ő érdekében is szeretném hogy ő választja ki a leendő családtagunkat, hisz főként az ő kutyája lesz.
2018. máj. 12. 15:15
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezekkel a feltételekkel amit írtál találhatsz ilyen tenyésztőt. De lehet, hogy a tenyésztő választaná ki nektek a kiskutyát, hiszen ő jobban meg tudja ítélni őket, mint ti 1-2 találkozás után. Bár biztos az is nagy öröm lenne, ha együtt elmennétek érte.

Nem vagyok tenyésztő de ha téged, és a leírásod alapján a párodat is kompetensnek ítélném meg a fajtához akkor nem küldenélek el. Lehet tudni milyen fajta kutyáról lenne szó? :)

2018. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Hagyd a meglepetést, ez valami értelmezhetetlen női mizéria. Pont elég örömet okozol azzal, hogy elmondod, kezdhet nézelődni, mert egy igen komoly összeget kutyávételre akarsz fordítani, és szeretnéd, ha az ő kedvenc fajtája lenne az. Ez így pont tökéletes lesz, örülni fog hidd el.
2018. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Shiba inut szeretne :D és mielőtt jönnétek hogy biztos kinézet alapján választotta, nem. Mivel nekem korábban akitám volt tudja milyen, és régebben sétáltatott akitát meg neki is voltak kutyái, elmondtam neki többször hogy milyen egy shiba és megkérdeztem hogy biztos akarja-e. Nem hátrált, nagyon megtetszett neki a fajta. Persze biztos ami biztos elküldeném vele kutyasuliba, viszont szerintem jó gazdája lenne egy shibának. A nézelődés dolgot meg lehet hanyagolnám vele, mert mint mondtam nem igazán ért a tenyésztőtől való vásárláshoz és a papírokhoz hogy ne legyünk átverve meg ilyenek. Hát majd gondolkodom még rajta, de ragaszkodom hozzá hogy legyen valami meglepetés tartalma.
2018. máj. 12. 15:26
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Én azt javaslom, hogy beszéljetek meg, menjetek el együtt megnézni, egyeztessetek, hogy mikor hozható el. Aztán a meglepetés az legyen, hogy (a tenyésztővel egyeztetve) vidd haza egy nappal előbb és úgy várd haza a párod, hogy már otthon van a kiskutya. Egy/fél nap szabadságot szerintem megér egy ilyen meglepetés, én nagyon örültem volna, ha ilyen meglepetésre érek haza.
2018. máj. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi!! :)
2018. máj. 12. 16:31
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi van ha nem akar kutyát? Vagy nem tetszik neki, amit kiválasztottatok? Akkor kidobjátok? Felelőtlenség ajándékba venni kutyát.
2018. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
55%-os értelmezés nem megy?
2018. máj. 12. 18:25
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Körbeérdeklődhetsz a tenyésztőknél. Mivel kettőtöké lenne a kutya, miért ne adnának neked felvilágosítást? Le ne foglalózz kiskutyát, mielőtt a párod azt nem mondja, hogy valóban jöhet a kutya.

Esetleg lehetne az a meglepetés, hogy elviszed a kiválasztott tenyésztőhöz egy beszélgetésre. Ebben még nem lenne elkötelezettség, de biztosan jól esne neki, hogy gondoltál rá. Ha örül és szeretne kutyát, akkor a továbbiakat megbeszélhetnétek a tenyésztővel.

2018. máj. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!