Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a kutyámnak, hogy csak egy bizonyos szó kimondása után kezdjen el enni?

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent tud már viszont nem szeretném ha össze enne mindent ezért szeretném neki megtanítani,hogy csak akkor kezdjen el enni ha pl aztmondom neki,hogy tessék vagy jó étvágyat vagy ilyesmit,van erre valakinek ötlete?
2018. máj. 12. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Nekem pár nap alatt, még kicsiként tanulta meg. Visszafogtam, letettem neki a kaját, vártam pár pillanatot amíg lenyugodott, és utána a "tiéd" parancsszóra odaengedtem.

Ha már tudja hogy ül/marad, akkor ültesd le, tedd le a kaját, és utána jelezd neki, hogy ehet.

Úgy is csinálhatod, hogy leülteted, és leteszed a tálat. Ha felugrik, menne enni felemeled, visszaülteted. Ha helyben marad mondod a parancsszót, és maga az étel lesz neki a jutalom. Általában nagyon könnyen megtanulják.

2018. máj. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biztos marha vicces kérdés lehett :D 2.-nak nagyon szépen köszönöm
2018. máj. 13. 00:08
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Ez egy nagyon jó dolog, de utcán dolgok felevéset,illetve mas emberektől kaja elfogadasát külön kell gyakorolni. Mi úgy tanítottuk, hogy leültettük. A tálat elkezdtük közelíteni a földhöz. Ahogy bemozdult visszaemeltük és újból leültettük. Amikor már földetnert a tál es ő még ült, nondtuk beki "tiéd" és mozdulattal is bíztattuk,hogy mar megeheti. Nagyon hamar megtanulta. Ellenben a földről dolgok felzabalasa még most is problemás. Itt alapvetően tiltunk "nem" illetve negatív elményhezbtarsítunk pl. vizespalackot kavicsokkal megtöltve földhöz vágunk . Kutyasuliban van elelem megtagadás. Itt áramot vezetnek a csali kajába. A suli környékén nem is eszik fel semmit, de máshol még mindig gondot jelent a dolog. Annyit elertünk, hogy "fujj"-ra azonnal kiköpi bármi is van a szájában.
2018. máj. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy minden nap gyakorlod vele. Pár hét, mire megtanulja.


Először is tanítsd meg neki az "ül" parancsot. Utána minden este, amikor hozod az ételét, állj meg előtte a tállal, és mondd neki: "ül!" Eleinte csodálkozni fog, hogy mi ez, de aztán le fog ülni. Ekkor tedd le a tálat. Még le sem fog érni a tál a földig, máris fel fog pattanni hogy rávesse magát, de akkor egyenesedj fel, emeld fel a tálat, és szólj rá megint: "ül!" Ezt játszd vele, amíg ülve nem marad. Meg fogja érteni, hogy ülnie kell. Az is működik, hogy valaki visszafogja, lenyomva tartja, amíg meg nem kapja a parancsot, hogy ehet.


Nálunk ez a "tied!" szó, egy gyenge lökéssel a nyakon. Az utóbbi azért, hogy ha egy csibész kifigyelné, mi a parancs, akkor se tudja megmérgezni őket. A német juhászaim nagyon jól megtanulták ezt, semmilyen ételhez nem nyúltak parancs nélkül. Még azt is meg lehetett csinálni, hogy otthagyom őket az étellel, és ültek tovább, nézték sóvárogva, de nem nyúltak hozzá, míg a "tied!" el nem hangzott, a nyaklökéssel egyetemben.


Gyakoroltuk persze azt is, hogy csak mondtuk a parancsot, de nem löktünk. Ha így próbált enni, azonnal elvettük tőlük a tálat. Azt is hamar megtanulták.

2018. máj. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!