Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámmal, hogy...

Mi lehet a kutyámmal, hogy két hónap szobatisztaság után újra bepiszkít éjszaka?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos utcáról befogadott kutya, 4 hónapja van nálunk. Van egy másik kutyánk is, ő 3,5 éves, mindkettő kan, a nagyobb ivartalanítva van. Éjszaka bent alszanak (építkezünk,egy oldalon még tákolt kerítés van, nem biztonságos).Amikor hozzánk került a kicsi, durva hasmenése volt,főleg éjszaka, 2 óránként keltem fel kivinni, 4,5 hónapos koráig ez így ment (persze pont a köztes időben jött rá a nagydolog,bent). Kapott hypoallergén tápot, és attól helyrejött. 2 hónapig teljesen szobatiszta volt, erre 3 napja éjszakánként 2-3x elöször normál, aztán lágyabb székletet produkál, és nem a pelenkára, hanem össze vissza. Egyáltalán nem jelez, hogy ki kell mennie. Megint felkelek kivinni 2-3 óránként, de kint nem csinál semmit, ahogy visszaalszok, rövid időn belül már a szagra kelek fel :-(.Napközben normál széklete van vagy 2-3x, nem is tudom, hogy jöhet ki belőle ennyi. Lehet, hogy kint összeeszik valamit, bár szemmel tartom őket (itthon dolgozom).Már nincs ötletem, hogy mi okozhatja, esetleg pszichés probléma, stressz? Nem vagyok egy nagy kutya szakértő, de mostanában a nagy sokat morog rá, a kicsi nem igazán fogadja el az alárendelt szerepet. A doki nem sokat segített, a hasmenésnél is csak injekciókkal tömte, magamtól jöttem rá, hogy valószínűleg vmire allergiás vagy érzékeny,és a halas táp bevált. De most nincs ötletem, hogy mi lehet a baj.

2018. máj. 14. 04:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Pelenka? Szerinted a kutyának tudnia kellene a különbséget, hogy házon belül hova lehet, hova nem? Szerintem arról szoktassátok le, akkor tudni fogja, hogy bent nem, kint igen. Tehát most gyakorlatilag (újra) meg kell neki tanítani a szobatisztaságot, az alapoktól.
2018. máj. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!