Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár hetes kölyöknek milyen...

Pár hetes kölyöknek milyen táp javallott?

Figyelt kérdés

Olyan, amit pl fressnapfban is meg lehet venni, nem kell rendelni.

A menhelyen azt mondták, eszik már szarazat és konzervet is, de ha az anyja épp nem hajtja el, szopizik is.



2018. máj. 15. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Milyen árkategóriában? Mert rálehet vágni egyből, hogy Orijen(bár azt a fresi szerintem nem forgalmazza), csak kérdés, hogy tudnád-e fizetni a későbbiekben. :D


Fresis saját márkásból a Real Nature jó, de a Select Gold nem(és biztos, hogy erre próbálnak majd rábeszélni, ne hagyd). Ezen kívül ők csak a gagyigak(Darling, Chappie) árulják, meg a túlárazottakat(Royal Canin, Hills). Ha van lehetőséged, akkor menj el egy Alphazooba, ott nagyobb a kínálat, ott van például N&D táp is, ami nagyon jó. Ha mindenképp fresi akkor Real Nature.

2018. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha most veszek kis kiszerelésű jót a fresiben, és a későbbiekben a másik helyről vásárolok, amit javasoltál, akkor nehéz lesz az átszoktatás? Mondjuk most is valami gagyit kap, szóval nem tudom, mennyire fogja díjjazni a sok újdonságot..
2018. máj. 15. 11:15
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként pont nem a kaján akarok spórolni. Nyilván nem veszek meg egy drága tápot csak azért mert drága, ill ha van két ugyanolyan jó táp, akkor sem veszem direkt a drágábbat, de minőségi eleséget akarok biztosítani neki. A későbbiekben lesz lehetőségem rendelni, de most csak a fresi van, mint opció 😕
2018. máj. 15. 11:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A gagyi tápról legalább egy hét alatt szoktasd át a jó tápra, fokozatosan keverve a kettőt, egyre növelve az új arányát. Ellenkező esetben a hasmenés elég valószínű.
2018. máj. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, h a menhelyen adnak mellé tápot, és meg se tudta mondani, h milyen eszik, csak h " puppy táp, junior konzerv". (ez nem márka, jól sejtem?)
2018. máj. 15. 11:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mindenképp 5 napig válts át neki a tápot illetve szerintem még vizezd neki, hogy puhább legyen(konzervet ne adj). Ha csak rövid ideig akarod neki adni, és a fresiből, akkor jó lehet ott a Happy Dog, vagy a Premiere, de inkább válts át később egy sokkal jobbra. Kölyökkorban fontos, hogy megfelelő minőségű táplálékhoz jussanak. :) Menhelyen valószínű, hogy gagyit kap, úgyhogy a váltásnál ne lepődj meg, ha lágyabb lesz a széklet.
2018. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Menhelyen összevissza kapja a tápot ami éppen van, gyakran keverve attól függően éppen mivan a rakás elején. Vegyél egy kicsi csomag chappyt, azt biztosan rendszeresen kap, és ezzel keverd azt amire át akarod állítani. Kb 2 hét a váltás, fokozatosan növeld az új táp mennyiségét és nem kell sietni mert hasmenés lesz a vége, azzal meg többet ártasz mint a vacak táppal.
2018. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Közben már megjártam a boltot, remélem nagy bajt nem csináltam.

Vettem egy real nature száraz tápot, ez van rá irva: wilderness pure country huhn mit fish junior. 70% csirke és hal, 30% gyümölcs, zöldség.


És vettem két kicsi konzervet is, az is real nature. Az egyik vad és pulyka teljes kiorlesu tesztaval, a másik borjú csirke kacsa burgonya. Junior mind2.


Konzervet miért nem lehet adni neki?


Megpróbálok kérni a jelenlegi eledelből a menhelyen, h fokozatosan tudjam át vezetni.

2018. máj. 15. 15:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Tök jót vettél. Azért írtam, hogy ne vegyél, mert felesleges. :D Egyszerűbb ha vizezed, de nem baj ha adsz neki, csak rendszer ne legyen belőle mert akkor később nagyon hamar fogköves lesz. :)
2018. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jó, akkor összegzem a ma tanultakat:


Real nature száraz táp vizezve mehet lehetőleg 'cseppivel' (vagy a menhelyen táppal) keverve. 2 hét a teljes át állás.


Konzervet csak keveset ( később se? Évekkel ezelőtt volt kutyám - tizensok év- és azóta annyi minden változott a helyes tartásban, h napok óta csak kapkodom jobbra balra a fejem)



A real nature táp hosszú távon is jó?

Vizezni mennyi ideig kell a szarazat?

(+1 lehet nagyon hülye kérdés, de amúgy tengerimalacok vannak otthon és ők nem itták a finom klóros illatú panel csapvizet, mentes vizet veszek boltban nekik... Szóval a kutyának is lehet mentes víz, vagy a csapvizzel próbálkozzam?)

2018. máj. 15. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!