Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök vizsla sétáltatásával...

Kölyök vizsla sétáltatásával kapcsolatban kérnék segítséget. Ha érdekes szagot talál és elhúz, visszafele húz, mint a menetirány, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos vizsla kutyámat egyelőre a mezőre viszem sétálni, nem lakott területre, 1,5 m-es pórázzal sétálunk. A laza póráz néha már egész jól megy, de azért még gyakran előfordul, hogy húz a kutyám. Ilyenkor leültetem, várunk egy kicsit és folytatjuk, vagy rövidebb pórázra fogom, és amikor érzem, hogy nem húz, akkor hosszabbra engedem. Ha azonban valami izgalmas szagot talál, sokszor elránt a szag irányába, miközben én már haladnék tovább. Ilyenkor mit tegyek? Ne engedjem, hogy odamenjen, húzzam el? Vagy ültessem le és én vigyem oda? Hogy lehet kivitelezni, hogy "vizslás" (ügetős) tempóban haladjunk, pórázhúzás nélkül? Számára nem elég a laza pórázas, láb melletti séta. Ha 1-1,5 órát sétálunk, még akkor is van, hogy húz a visszaúton.

2018. máj. 15. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, nem hagyod, hogy megálljon szimatolni. Legyen a sétának olyan része, amikor csak séta van, mennie kell, meg olyan amikor kiszippanthatja a mező összes szagát(például megálltok és egy jó hosszú pórázon engeded, hogy szaglásszon). Pórázhúzásra sok módszer van, van a hátra arcot veszünk egyből, van a rárántunk egy kicsit, stb. Ezekről találsz a neten bőven anyagot, de javasolom, hogy már most szoktasd le erről, mert később, amikor már jobban fog húzni nehezebb lesz. :D A szép séta még sok idő, és sok gyakorlás. Mindig korrigáld, ha húz, ha kiszimatol, stb.
2018. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legegyszerűbb ha megtanitod póráz nélkül sétálni. Neki is és neked is sokkal élvezetesebb lesz a séta. És a kutya is közelebb fog hozzád kerülni.
2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A pórázos séta sosem lesz elég. Mennyit mozoghat szabadon?


A húzást pedig nyilván ne erősítsd meg azzal, hogy odaengeded a szaghoz.

2018. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A hosszabb pórázt már olvastam a GYIK-en, de nem tudom, hogy kölyöknél is alkalmazható-e, ha igen, akkor beszerzem. Séta csak pórázon jön még szóba egyelőre, mert a behívást még sokat kell gyakorolni. Napközben is mozoghat a kutya, 900 nm-es a kertünk, délelőtt és délután is játszom vele és szaladgálunk vele a kertben. Jó lenne, ha apportírozni is lehetne Szimattal, de - bár pontosan tudja, hogy mit várok tőle és tudja, hogy vissza kell hozni az eldobott játékot - sajnos nem "vehető rá" nagyon az apportírozásra. Pedig az is jó mozgás lenne neki a kertben.
2018. máj. 16. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Vidd magaddal futni vagy biciklizni az is elegge lefarasztja. Ha vissza hozza a labdat dicserd meg, jutalom falatot ne adj neki erte mert akkor csak akkor csinalja meg ha kap azt is. Lehet mas jatekkal kene probalkozni.. kotelhuzassal birkozassal.
2018. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne javasolj már baromságokat! 3,5 hónapos kutyával se futni, se biciklizni nem szabad!


A kertben nem fog magától futkosni! Miért is tenné? És az ottani játék sem.fogja kifárasztani! Hogy hogy nem megy a behívás? Ebben a korban még ezzel nem kellene gondnak lennie. Mi miatt nem megy? De ha most nem szokja meg, hogy szabadon figyeljen rád, később sokkal nehezebb lesz.

A játékkal mi a baj? Nem is érdekli, vagy csak nem akarja vissza vinni neked?


Más kutyákkal milyen gyakran van összeengedve? Szüksége lenne most a szocializációra!

2018. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó, az nem igaz, hogy egyáltalán nem megy a behívás, a kertben szoktuk gyakorolni, akkor nem megy, ha a szomszéd kutyával ugatnak, vagy a kicsi tacsi kölykünkkel játszanak. Ilyenkor is odajön előbb-utóbb, de inkább utóbb. Nem tudom, hol gyakoroljam vele azt, hogy egy mezőről is odajöjjön. Lehet, hogy csak bátorság kellene hozzá, hogy elengedjem a szabadban és ott tanítsam rá. Kutyaoviban már voltunk egyszer, vasárnap megyünk újra egy másik helyre, mert az első nagyon nem jött be, ha ez szimpatikus lesz, akkor oda rendszeresen fogom hordani, aztán meg suliba is. A kötélhúzást valóban szereti, a férjemmel szokott birkózni, csak akkor kicsit bevadul. A játékot kétszer visszahozza, aztán nem érdekli, pedig tudja, hogy vissza kellene hozni, az első perctől kezdve visszahozza, minden tanítás nélkül. Csak azt tanítottam, hogy vezényszóra hozza, ezt is tudja már, csak úgy tűnik, hogy megunja.
2018. máj. 17. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!