Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám az légfrissítőtől?

Fél a kutyám az légfrissítőtől?

Figyelt kérdés
Amikor fúj kiszalad a szobából. Állandóan ki kell kapcsolni, pedig olyan jó illata van. A legkisebb fokozatra állítva (óránként egy fújás) , és a kutya nyüszítve kiszalad. Meg tudom vele barátkoztatni valahogy? Vagy inkább hagyjam kikapcsolva, és fújjak én kézileg, ha épp kint van? Rossz nézni, ahogy remegve kiszalad. Legmélyebb álmából is felkel miatta.
2018. máj. 17. 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:
*fél a kutyám a légfrissítőktől?
2018. máj. 17. 09:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Erős az illata szerintem. A kutyák szaglása sokkal jobb, mint az emberé, amit te csak épp, hogy megérzel, az neki iszonyat erős szag tud lenni. Szóval szerintem nem fél tőle, csak nem bírja elviselni a szagát.
2018. máj. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kutyák nagy többsége nem szereti a spriccenős hangot.

Próbáltál már valamilyen sprét ráfújni? Szerintem arra is így reagálna.

2018. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hagyni kell, hogy megszokja, nincs más. Ne paráztasd be. A kutya ugyanis a te viselkedésed tükrözi, ha te bepánikolsz, hogy jajj Bugyuli semmi baaaaaaj, akkor a félelemre trenírozod. Ha azt látja, hogy nem reagálsz, fel se tűnik a neki ijesztő zaj, akkor ő is rá fog jönni, hogy nem támadja meg semmi, hiába a támadó hang.


Nekünk alapvetően a sziszegő hangtól retteg a kutyánk (kólásüvegtől meg ilyenektől is, ha én sziszegek, totál pánik), de látva, hogy nem jön le a szekrény tetejéről, nem bánt, és mi sem pánikolunk tőle - ha megugrott a kutya, nem rohantunk babusgatni -, max egy hét után már csak a fejét kapta fel rá, majd azt sem. Pedig a miénk közepes fokozat, gyakrabban fúj.

2018. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!