Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosok! Mitől hunyhatott...

Állatorvosok! Mitől hunyhatott el a kutyusom?

Figyelt kérdés

A napokban hunyt el a kutyusom..

Egyik délután kicsit depisnek tűnt, de egy keveset evett is..úgy voltunk vele, hogy ha nem lesz jobban, másnap reggel elvisszük az állatorvoshoz. (Máskor is volt már ilyen, akkor egy kullancs csípte meg, és beszűkült a szeme a vérszegénység miatt, de itt nem láttunk most ilyet). Szóval látszott rajta, hogy valami van vele, de nem nézett ki annyira rosszul, mint annó. Másnap hajnalban felébresztett minket, hogy engedjük ki, majd bekakilt és nagyon picit hányt. Odakintről már tántorgott, nem tudott bejönni és feljönni a lépcsőn..behozta anya, és telefonált volna már az állatorvosnak (ugye hajnalba még nincs), hogy jöjjön, de már késő volt. Nehezen vette a levegőt (nem fulladozott kitudja hogy, de nem szokványos volt), már a nyelve is lógott és végül kimúlt a pára...

Én nem otthon lakom már, de rögtön rohantam ahogy csak tudtam és kértem anyát, hogy hívja át az állatorvost, hogy nézze meg mi volt a baja. Nem tette meg, csak felhívta, aki azt mondta, nézzük meg, nem e sárgás a szeme az ínhártyánál (ami ugye fehér), az utal méregre. Semmi nem látszott.

Mérget nem tudott volna az udvarról semmit megenni, minden ilyen anyagot eltávolítottunk már rég. Azon is gondolkoztunk nem e dobtak át neki valamit, de ugye a szemén semmi nem látszott. Az is eszünkbe jutott nem e dongót vagy méhét nyelt le és belül megcsípte, de nem volt feldagadva a nyaka és sehol sem...

Volt aki azt tippelte, hogy valami hirtelen rossz agyi tevékenység lépett fel nála..

Ha van itt állatorvos, tudom látatlanba, de tudna valamit mondani?



2018. máj. 17. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Részvétem a kutya miatt.

Sajnos, az állatorvosokra nem jellemző, hogy a GYK-n olvasgassanak.

Ha lenne is hidd el , egy orvos a leírásodból nem fog mondani semmi kézzelfoghatót.

Egy megoldás lett volna, boncoltatni. Akkor pontos okot tudtatok volna kapni.

2018. máj. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ez elég ijesztő.

Egy nap alatt így elvitte vmi ismeretlen.

Tényleg kéne boncoltatni, én nem nyugodnék, míg meg nem tudom, hogy mi volt ez.

2018. máj. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudna. Ezek nem specifikus tünetek, vagy félszáz dolog állhat a háttérben. Ha nagyon tudni akarod, akkor boncoltasd fel.
2018. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk ugyanígy ment el januárban. Sajnálom. :( A miénk ráadásul lakáskutya volt, úgyhogy amiket írtál, tutira kizárható.

Nálunk a doki vállat vonogatott, nem nagyon tudott erre mit mondani. Szíve vagy a tüdeje volt nagy eséllyel - nálunk is voltak ilyen tippek, egyik ismerősöm azt mondta, neki az idős kutyája ment el így, akinek felvizesedett a tüdeje.

2018. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fél vizes tüdő más :(

Azt észreveszi az ember hamar.

2018. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Bélférges, vagy szívférges. Egy boncolás tudja csak megállapítani.
2018. máj. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mérgezés jele habzó száj illetve az epilepszia rohamokhoz hasonló rohamok,mivel a méreg a központi idegrendszert támadja meg!


szeme sárga az arra utal,hogy máj beteg,de az már elég erősen,mérgezés sárga szemet szerintem nem csinál.


Tüdő vagy szívprobléma állhat a háttérben,mert a nehéz levegő vétel erre a kettőre szokott utalni.


Egy boncolással ki lehetne deríteni,ha annyira érdekel.


Öreg kutyus volt?

2018. máj. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Nem akartuk felboncolni az aranyos kis testét...


8 éves volt csak, mindig fürge és vidám

2018. máj. 30. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!