Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gáz, ha 4 vagy 5 féle tápot...

Gáz, ha 4 vagy 5 féle tápot keverek?

Figyelt kérdés

A kutyusom mostanában sokat volt rosszul, tüneti kezelést kapott, de nem múlt el. Így az állatdoki csinált vértesztet, teljes körű vizsgálatot és kiderült, hogy több baja is van, beteg a mája, veséje, cukorbeteg és húgykője van. Ezért a doki felírta a tápokat és azt mondta, hogy mindegyik szükséges, esetleg egy fogápolósat is vehetek pluszba, mert eléggé fogkövesedik meg néha vérzik az ínye. Szóval így 5 tápot kéne adni neki keverve, viszont én azt hallottam, hogy nem jó keverni a tápokat, illetve az is felmerült bennem, hogy ha egy-egy fajtából csak a napi adag 1/5-ödét kapja meg(mert ugye el kell osztani a napi adagját 5 részre), akkor hatni fog egyáltalán a gyógytáp? Annak nem csak akkor van értelme, ha csak azt az ételt kapja?

Előre is bocsánat, ha hülye kérdés, de nem vagyok tisztában nagyon ezekkel, a dokit meg nem mertem kérdőre vonni.

Köszönöm, ha válaszolnátok.


2018. máj. 18. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Sajnos ebben az esetben mégis a vese lesz a szűk keresztmetszet, különösen amennyiben a cukornak a vese általi kiválasztása gátolt.
2018. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, ennyi gyógytáp keverésének az égvilágon semmi értelme. Ezek a gyógytápok úgy lettek kitalálva, hogy egy adott betegségű kutyát kizárólag az arra való táppal etetve tünetmentes lesz a kutya. 2 féle táp adása felesben még működhet, főleg ha a kutya betegsége nem annyira súlyos. Az 5 féle táp keverését kizártnak tartom, hogy működne. Szerintem kérd ki egy másik állatorvos véleményét.
2018. máj. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor megkérdezek mást is, hogy mit javasolna.

Köszönöm a segítséget.

2018. máj. 18. 07:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy nem jó ötlet. Javaslom kérd ki egy másik orvos véleményét is, és ide ne vidd vissza többet. Abszurd egy állatorvostól ilyen javaslat. Még ha az egyik táp magában használna is, az 5 együtt tuti nem, főleg ha baj van a veséjével.
2018. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Voltam egy másik dokinál a leletekkel és az van, hogy kettő tápból meg tudta oldani. Az egyik májbetegségre és emésztési gondokra van, a másik olyan vesetáp, ami egyben a húgyutakat is tisztítja. Cukorbetegségre pedig felírt vmi tablettát, amit minden reggel és este kell neki adni fél szemet, így rendben tartja.

Illetve azt mondta, hogy ha a veséje és a húgyutak kitisztultak, rendbe jönnek, akkor áttérhetek sima steril tápra, mert az jó megelőzésre, vagyis esetünkben újabb kialakulásra.

Mindent felírt, amit tudott odaadott helyben és azt mondta, hogy egy hónap múlva jöjjek el a kutyával együtt, csinálunk egy kontrollt, hogy mi a helyzet.

Nagyon rendes dokinak tűnt, de lenne még egy kérdésem. A másik dokinak hogy mondjam meg, hogy másikhoz járunk mostantól?

2018. máj. 18. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!