Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek ezek a tápok?

Milyenek ezek a tápok?

Figyelt kérdés

Szóval, lett egy kutyám. Sosem terveztem így nem tudtam utánanéznidolgoknak, felkészülni. Szerintetek ezek a tápok milyenek? Vagy milyet érdemes keresni, ha ez nem jó? Kistestű lesz, olyan 1000-1500Ft-2000/kg-ba gondolkozom. :) (Ez megfizethető egyetem mellett :D )

[link]

[link]



2018. máj. 18. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A purina termékeket szerintem inkább kerüld...

A Purizont ellenben tudom ajánlani.


De ennyiből az Acana is kijön, ha pl 17 kg-t veszel egyszerre...

2018. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyszerre inkább 5kg-s kiszerelést vennék. :)

Azt egyszerűbb szállítani is és megvenni is egyszerre.

2018. máj. 18. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Purinát, HD-ot nem ajánlom.


Platinum viszont bevált.

2018. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megértem... Csak azért írtam, mert akkor még a 2000ft/kg kategória.
2018. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen jók ezek a tápok is, nem kell feltétlen a legdrágábbat megvenni(nem mintha az általad beküldöttek olcsók lennének). Más csak párizsit meg az akciós csirke farhátat tudja megvenni és azt adja a kutyájának is tésztával. Itt meg mindenki kiakad ha nem acanát meg platinumot veszel.

Meg eleve oda van írva az elsőnél, hogy szuperprémium, tehát semmi ok az aggodalomra.

2018. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha ennyien írják, hogy a purina nem a legjobb, inkább kerülném. ^^

Esetleg a második?

Ma reggel tálaltam a kutyust kocogás közben és azonnal szerelem volt. Voltunk orvosnál (elmondott mindent, de a tápot nem kérdeztem meg) és azt mondta 2-3 napig egyen főtt rizst + párolt húst aztán váltsunk tápra. Azt hittem könnyű, de annyi fajta van.

Mindenkinek ment a zöld kéz addig is ^^

2018. máj. 18. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
próbáld ki a platinumot, annak olyan a csomagolása, hogy ha 15 kg-ot veszel, 3 db 5 kg-os csomagot kapsz és cserébe ez kb a legjobb táp.
2018. máj. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokmindenre rá van írva, hogy "szuper prémium", de az az igazság, hogy a purina még csak prémium sem... Nem gabona mentes, nem kukorica mentes, s csak 17% húst tartalmaz ami az árához képest nagyon rossz.


A Purizon sem a világ legjobb tápja, de sokkal kevesebbel drágább a purinánál, mint amennyivel jobb.


Ha kifejezetten olcsó kell akkor ott a Brit Care.


20% körüli húst tartalmaz, s gabona helyett legalább rizst, ami egy fokkal jobb.


Három kg vásárlása esetén 1360Ft/kg., 12 kg esetén 1250Ft/kg. Vagyis utóbbi 1320 Ft megtakarítás az előbbihez képest, tulajdonképpen + 1 KG táp.


Nem tudom, hogy ebben a minőség kategóriában van e olcsóbb, de az biztos hogy minőségben én nem adnám ennél lejebb.

Én jogszabályba foglalnám, hogy 18-20% hústartalom alatt ne lehessenek tápok kutyáknak. Macskáknak meg 25% allatt ne.


Szerintem nem eredményezne drágulást, hiszen a Whiskas, Pedigree, Friskies 4%-os "állati származék" tartalom mellett olyan haszon kulcsokkal dolgoznak, hogy leszakad a pofám.

2018. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!