Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Goldi lakásban levő élete?

Goldi lakásban levő élete?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnèk egy goldit csak a szüleim félti a házat mert most újítottuk fel. Vajon a kutyus elkezdené kaparni a falat, az ágyat vagy az ajtót? Hogyan tudnám könnyen szobatisztaságra nevelni anélkül, hogy tönkremenne bármi?
2018. máj. 20. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre nem lehet megmondani.

Ha vállaltok egy kutyát, benne van a pakliban, hogy az első időszakban bizony okoz károkat.

Nekünk nagy szerencsénk volt a mienkkel, de így is

- az első két hónapban napi egy pisilés azért besikerült 2 óránkénti kivitel mellett is, ezért a szőnyegeket arra az időre felszedtük, és bőszen takarítottunk:)

- egy függönyzsinór bánta

- egy cipőbetét odalett

- 2-3 könyvet + pár újságot megrágott

- a frissen festett fal egy helyen bizony sáros lett:)

Ennél lényegesen rosszabbul is járhattok, ezt a kockázatot vállalni kell...

2018. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy elég pörgős fajtánk van most, de szerintem fajtától függetlenek a tipikus kölyök dolgok. A szobatisztaság végett szerintem maximum a parketta/padló károsodhat, ha a szőnyegeket felszeditek. Nálunk sajnos ez bekövetkezett, ugyanis nagyon nehezen tanulja a szobatisztaságot, ha leviszem 20 percenként, akkor is fent pisil össze mindent, szerintem a tenyésztője pelenkára szoktatta, na ez az, amit nem szabad. Minél többször kell kivinni a kutyust, nagyon megdicsérni a kinti pisi-kakiért, de a pelenkát semmi esetre se próbáljátok, mert megtanulja, hogy bent is pisi, kint is pisi, tehát bárhová. A rágás, kaparás, rohangálás tipikus kölyök dolog. Eleinte biztosan fogja csinálni, a ti dolgotok lesz erről letiltani. Fáradt kölyök=jó kölyök. Jól el kell fárasztani és nem lesz energiája rombolni, meg amúgyis alakul a kutya-gazdi kapcsolat az együtt töltött idő során. Nálunk, ami eddig történt: kirágta a falat, kirágta az ajtó szélét, tönkretette 2 cipőmet és egy harisnyámat, parkettából 2 darab kirágva, ágy lába megráva, vezetékek megcsócsálva, falon kaparásnyom, ajtón kaparásnyom, zoknikra lyukat rágott. Nem egyszerű eset a kutyánk, mindezt úgy hozta össze, hogy itthon vagyok nagyon sokat vele és futkározunk, játszunk, tanulunk órákig, de 0-24-ben sajnos nem tudunk rá figyelni. De ez csak a mi esetünk és nekünk elég önfejű fajtánk van, szóval ezzel jár. Ezeket 4 hónap leforgása alatt hozta össze.
2018. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság a legkevesebb :D

Amíg goldonk kicsi volt, mindent rágott. Kinti kutya, de cipőktől kezdve a növendék fákig minden áldozatul esett.

És nagyon szőrös, hullik neki állandóan. Egészz évben. A vedléskor a legrosszabb, de nagyon hosszú és sokrétegű szőre van. Meggyűlne vele bent a bajotok rendesen...


Fiatalt semmiképp se ajánlok bentre, mert nem csak a játékait fogja rágni. Idősebbet csak akkor, ha naponta tudod kefélni, vedlésnél többször (vagy rövidre vágod neki géppel).

Egyébként hihetetlen aranyosak és kedvesek, nem lesz agresszív senkivel se. Mindenkinek megcsinálja a tanult trükköket ha tiszteli vagy jutalom van kilátásban... xd :D


Egyébként bentre semmiképp se ajánlok hosszúszőrű, nagytestű fajtát - bár meg lehet oldani, meg lehet vele együtt élni, de hatalmas elhivatottság és sok szabadidő kell hozzá. A mozgásigény is nagy, talán annyira hogy napi 1 séta nem elég. Reggel-este kell - főleg amíg fiatal és tud menni (idősebb korban hajlamosak az ízületi betegségekre, ami gátolja őket a mozgásban)

2018. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is a rágás volt a fő gond kölyökként, a szekrények jóformán lábujjhegyen álltak miatta :D Egyszer szétkapta a cipőket (arról gyorsan leszokott), szanaszét csócsálta a kábeleket, úgyhogy új kellett mindenből (megtanultam elkeríteni), meg lopta a plüssállataimat, na erről felnőttként se szokott le. :D

Meg szőr. Soooook szőőőr. Ha naponta takarítasz, fésülöd, akkor is.


Nekünk a szobatisztasággal nem volt gond, igaz, olyan élethelyzetben került anno hozzánk hogy több mint három hónapig otthon tudtam vele lenni.

2018. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a szobatisztaság mellett pár dolgot még megkárosítottak. Két kutyánk van, így összesítve írom (4 év korkülönbséggel).

- szőnyeg széle (utána felszedtük mindet)

- net kábel (igaza volt, váltottunk wifire :D)

- párna csücske

- 1 papucs, 1 tornacipő

- fal az előszobában

- ágy széle (valamiért nem tetszett neki, így átszabta, azóta vettünk új ágyat)

- egyszer egy zoknival szaladt el

- szék lába

- pár plüss, ami hivatalosan nem az övék volt

- kiskorukban lopkodtak az asztalról (de ez is természetes)

- linóleum (a szobatisztaság hiánya miatt az elején felpúposodott)

- 2 póráz, amit szétcincáltak, hogy ne azon vigyem őket


Biztos van még pár dolog, de ez az ember hibája nem a kölyökkutyáé, aki nem ismeri a szabályokat.


Szóval tönkre fog tenni pár dolgot, az nem mindegy mekkora a kár. Pl, ha egy zoknival szalad el, nyilván az sokkal kevesebb árat jelent, mintha letépné a tapétát, vagy ráugrana egy laptopra.

Kutyaiskolában sokkal jobban fogod tudni tanítani,mármint nevelni, és kezelni őt. Emelett kicsiként szinte állandóan a fenekébe kell lógni, hogy mit csinál, és vagy leszúrni, hogy nem szabad, vagy megdícsérni nagyon, ha ügyes volt valamiben. Nálunk 2 hét volt a szobatisztaság, és nincs több baleset. Ha mégis szükséges fűre menni azonnal, akkor jeleznek, de nagyon látványosan. Pl egy hasmenésnél, nyüszít a fejembe bele, hogy szaladjunk, mert csikar a poci. Amikor a házba végezte a dolgát nem szídtam le, jó gazdiként szorgosan takarítottam. Amikor a füvön végezte el a dolgát dicséret, és jutalomfalat. Mivel kicsiként mindent megesznek, így jutalom nagyon sokat segít a dicséretben.


Kiskoromban németjuhászunk volt (még totyogós voltam, nem neveltem) ő az ajtót rágta meg, a fognyomai voltak benne elég rendesen.


Szóval száz szónak is egy a vége: a kutyus kárt fog tenni, de az ügyes gazdi nem hagyja, és mindent elpakol egy időre, vagy legalább addig, amíg a kutya épp nincs felügyelet alatt. Nagyon nagyon sok tanítást igényel, és szellemi, és testi lefárasztást is.

2018. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

El ne hitesd a szüleiddel, hogy nem fog kárt tenni a kutya!

Fog, és ha ezt nem számítjátok bele, egy-kettőre menhelyen találhatja magát szegény.

Bármilyen figyelmesek vagytok, tanítjátok, elpakoltok, elég egy pillanatnyi kihagyás, és már a telefont ropogtatja, kiásta a szobanövényt, szétmarcangolt könyvet, ruhát, internetkábelt... Tiltani akkor tudod, ha éppen valami rosszat tesz, szóval néhány dolog a nagy számok törvénye szerint áldozatol fog esni. Persze megtanítod arra is, hogy polcról, asztalról semmit nem vehet el, de nem biztos, hogy ez a tiltás azonnal, és teljesen beivódik a fejébe.

Ezen kívül néha történnek balesetek is. Az én kutyám pl. (többek között) szétrágta a multifokális szemüvegemet. Leejtettem a szemüvegtokot, amiből kiesett a szemüveg, viszont a tok a földetéréskor vagy a következő pattanásnál becsukódott. Én elraktam a tokot, nem tudva hogy üres, a kutya pedig valamivel később megtalálta a szemüveget... Az "akármilyen talált izét nem szabad megrágcsálni" szabályt sajnos még nem sajátította el.

Szóval higgy nekünk, valami, sőt több valami is tönkre fog menni, míg felnő a kutya.

2018. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! Nagyon hasznosak voltak és szerintem míg nem lesz saját lakásom nem válalok ilyen nagy kutyust.😃
2018. máj. 30. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!