Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nővérem nem akar kutyát mit...

Nővérem nem akar kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk,de én készen állok egy kiskutyára,és tisztában vagyok vele,mit kell vállalni egy kutyával.Egy baj van. A nővérem semmiképp nem akar kutyát,főleg a szőr miatt egyáltalán nem allergiás meg semmi ilyen és szereti az állatokat,de nem akar kutyát mert hogy büdös meg ilyenek. Mit tehetnék hogy meggyőzzem? Ő tökéletesen megvan,de nekem hiányzik itthon egy barát. Légyszíves valaki segítsen! Előre is köszönöm!

2018. máj. 20. 10:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Én sem engednék belőle a nővéred helyében. Lakásban laktok, vagyis az életetek részévé válna a kutya 0-24-ben, ott aludna, ott enne, ha a nővéred nem szereti a kutyákat (mert ugat, nyálas, büdös, szőrös, ezer oka lehet), akkor nem fogod tudni meggyőzni. Sajnálom, hogy majd csak a saját házadban lehet kutyád, ez rossz lehet, főleg így, hogy nagyon szeretnél már egyet, de a kutyának se lenne jó, ha nem ragaszkodna hozzá mindenki a családban. Mekkora kutyát szerettél volna? Kistestű kutyát sem szeretne?
2018. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Kertes házban laktunk,és oda minden áron szeretett volna egy labradort.De csak egy kölyöklabradort. Mondom neki hogy az meg fog nőni,de neki a felnőtt labrador meg túl nagy lenne. Kistestű kutyát se nagyon szeretne,de az ő szobájába be se menne ő iskolába van dolgozni jár nyáron úgyis végig a barátjával lesz, vagy önkéntes munkát dolgozik egy kutyamenhelyen. Én táborba megyek,de nem olyan sok időre, és igazából otthon leszek a nyár nagy részében,vagy úgy szervezném a programjaimat hogy a kutyának jó legyen. Én tudnék róla gondoskodni,nővéremnek semmi gondja nem lenne vele!
2018. máj. 20. 11:19
 3/40 anonim ***** válasza:
26%

De lenne, a kutyának hullik a szőre, ami az egész házban ott lenne, a kutyának szaga is van, az is ott lenne az egész házban, a ruhákon, mindenen.

Vagy azt gondolod, hogy csakmert te kutyát szeretnél ő majd csukott ajtónál él otthon a szobájában?

Félre ne érts, csak próbálom az ő szemszögéből látni. Nálunk két kutya van, az udvaron, ha be kellene költözniük a házba én költöznék ki, pedig szeretem őket, de takarítok eleget, nem kell még az ő nyáluk és szőrük is, elég az udvaron. Számomra az állatok nem házba valóak. Nem vagyok szörnyeteg, a kutyák meg a macskák is van, hogy beszaladnak ha nyitva marad az ajtó, kapnak egy kis simit, aztán vissza az udvarra.

Ha kutyamenhelyen önkénteskedik, akkor lehet, hogy neki épp elég a kutyákból ott is.

2018. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem nem jó a kutya kert nélkül. Nekem van jó nagy kifutóm, meg két utcaoldal ahol mindig ugat és figyel egész este, egy közepes őrző védő keverék ;) Még kell még egy mert alig bírja őrizni, túl nagy az udvarom kéne egy németjuhász.

Volt régen nálunk két kutyus kis koromba, kölyök koruk óta. Persze ugyanez a falusi keverék féle, én az ilyen kutyákat imádom. Ők be voltak szoktatva a házba is, de kint is nyomták az ipart ;) Nem voltak büdösek soha, ritkán voltak fürdetve nyáron, nagyon imádták;) Velünk is aludtak néha, volt nekik helyük is.

Ha ki akartak menni ki engedtük, szobatiszták voltak, és nagyon okosak. Én imádom a kutyákat, ők is engem valahogy nagyon egy húron vagyok velük.

2018. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Én őt is megértem. De az én boldogságomat meg magasról letojja? Szerintem jól tudja hogy sok gondom volt/van és el kéne már egy barát itthonra is hogy én is lehessek valakivel,én is szerethessek valakit,és nekem is legyen itt valakim. A szagot sajnos tényleg nem lehet elkerülni, maximum nagyon sok takarítással,a szőrt pedig szöszhengerrel,de azt se mindenhol de legalább kordában tarthatnánk.Pedig tudom hogy ő is élne-halna egy kiskutyáért csak gondoskodni nem akarna róla ezért inkább nem akar. Én viszont igen,és a világon mindenkinél jobban szeretném azt a kutyát. Remélem egyszer engem is megért.Én a nővéremet is nagyon szeretem, és ő is engem viszont ebben az egy dologban a véleményünk nem egyezik. Ha bármikor erről akarok vele beszélni elmegy/nem hagyja. Hogyan tudnék vele beszélni erről? Csak hogy egyáltalán lássa az én részemet.
2018. máj. 20. 11:44
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyezzetek ki egy másik állatban.

Egy kutya az egész család életét befolyásolja! Az ilyen "neki semmi dolga nem lesz vele" fogadkozások SOSEM jönnek be. Mi lesz, ha lázas leszel? Ha elutazol 1-2 napra? Ez csak két nem túl extrém példa.

2018. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnék Macskát esetleg;) én imádom a cicákat is. De most nincs.

Azok jobban beszoktathatók, és annyira nem ""büdösek"". Bár engem nem zavar ha esőbe mondjuk elázik és szagos;) megszoktam. Nálam a kutya az családtagnl.

2018. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, inkább egy másik állat.

Egy macskával , hörcsöggel, tengerimalaccal, nyuszival, stb. kevesebbet kell foglalkozni, kisebb, könnyebb takarítani utána. És ugyanolyan jó barát lehet. Unokatesómnak egy éve van törpenyuszija, pedig eleinte ő is kutyát akart. Azóta is sülve főve együtt vannak, a nyuszi ott ül amíg ő főz, együtt néznek tv-t, együtt alszanak.

2018. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Van már egy hörcsögöm és vele foglalkozok. De imádom az állatokat főleg a kutyákat/cicákat de cicám volt,és nem akarok utána egy másikat mert akkor rá emlékeztetne és ő nagyon hiányzik...ezért lenne jó egy kutyus.
2018. máj. 20. 11:56
 10/40 A kérdező kommentje:
A szőr nekem még nem is lenne baj. A hörcsög alma is ott van mindenhol pedig takarítok rendesen a ruháimon a szobámban az ágyamban(!!!)és takarítás után 2 perccel már megint kikotor.
2018. máj. 20. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!