Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet legyőzni a félelmet...

Hogy lehet legyőzni a félelmet a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Egyszer iskola fele mentem futva nehogy elkéssek és megkellet állnom mert egy kóbor kutya elállta az utat és rám ugatott én mondtam magamban hogy nyugalom mert ha félsz tőle akkor nagyobb rá az esély hogy megtámad, de hiába tudtam ezt és tudtam hogy nem szabadna félni, mégis megilyettem meg féltem, tovább ugatott, már jött volna felém és már akkor annyira bevoltam tojva hogy elfutottam sprintelve és szerencsére egy ideig futott utánam de az után vissza ment. Ezek után ha meglátok egy kutyát át megyek a túloldalra és messziről elkerülöm.(Ez az eset elött nem féltem a kutyáktól)
2018. máj. 20. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Célszerű jobban megismerni a lelki világukat. A leírthoz hasonló esetben eljátszod hogy lehajolsz egy kőért, vagy felveszel egy botot. Abból általában belátják a kóbor kutyák hogy te vagy a domináns. Ha látsz követ akkor vedd is fel olyan esetben. És soha ne mutass félelmet mert megérzik. Ez nem állatkínzás ilyen szituációban hanem jogos önvédelemre való előkészület. Mivel kóbor ebek, főleg falkában sok esetben okoztak komoly sérüléseket védtelen gyerekeknek vagy időseknek. Köszönhetően a trehány gazdáiknak. Mivel vagy nem zárják be, vagy ha megunja akkor kidobja az utcára.
2018. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább úgy,hogy sokat próbálsz kutyák közt lenni :) Legyen az egy kutyakiállítás pl. Ott sokféle kutya megfordul. Barátságosak.

Illetve a testbeszédüket kellene tanulmányoznod,melyik a támadó.


Én kutyakozmetikus vagyok,nem félhetek a kutyáktól,mert már rég megettek volna. Ahogy megérzik a bizonytalanságot kihasználják, egy yorki is! Tehát nem kell nagy kutyának lennie hozzá.


Fontos a testbeszéd ismerése.

Többnyire a harapásokat úgy előzöm meg,hogy figyelem a kutya testbeszédét,mikor nem liheg,megfeszül vagy túlzottan tekintget hátra tudom,hogy vmire készül és sokkal óvatosabb vagyok,de nem félek.


Utcán is igazából ismerni kell melyik ugatás az ami támadó és melyik ami bizonytalanságot jelzi. Lehet ugatott a kutya,de nem támadni akart,csak jelezte,hogy bizonytalan feléd nézve és jelzés képpen ugatott,de az ilyenek nem támadnak,mentem már el ugató kóbor kutya mellett 1 méterrel. Tudtam nem fog támadni!


Futás meg a legrosszabb, az én 4 kg-os kutyám is bepörög és ugat ha futó emberrel találkozunk. Nem harapná meg,csak jelzi,hogy ez a futás nem jó.

Kutyák ugatással jelzéseket adnak, ami nem minden esetben jár támadással.


Szóval mindenképpen olvasgass sokat a kutyák testbeszédéről, esetleg nézz videókat. Szerintem ugorj mélyvízbe és látogass el egy kutyakiállításra. Azok a kutyák emberre nem támadhatnak akármilyen fajta is legyen. Szociális,barátságosak,kölyök koruktól az emberek a nyüzsgés az ő világok. Sok kölyök is kint van.

2018. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 1000 hála 😇😇😇👍👍👍😃😃😃
2018. máj. 21. 00:23
 4/4 BullTerrierMánia ***** válasza:
A kóbor kutyákat kerülni kell, de ha úgy csinálsz mintha nem lenne ott, akkor ő se fog bántani. Ha meg van gazdája és megugat, akkor az azért van, mert védi a házat. A kutyák is érző lények, az emberek sem örülnek, mikor utcára kerülnek.
2018. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!