Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor elhozod a kiskutyát...

Mikor elhozod a kiskutyát általában 2-3 napig éjszaka nyüszít, gondolom az idegen környezet miatt. Hogyan lehet ezt kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Lakásban leszés félek hogy 10 hós kisfiam nem fog tudni aludni tőle.
2010. jún. 15. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos kérni alomrongyot, aminek alomszaga van, az valamelyest megnyugtatja a kiskutyát. De ez sem garancia semmire...
2010. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Mi egy plüssmacit tettünk mellé, meleg kis vackot csináltunk, hogy úgy érezze anyukájával, és a tesóival alszik. De így sem biztos, hogy nem fog sirdogálni. Takargasd be, fontos neki, hogy érezze a testmeleget, vagyis az imitált testmeleget.
2010. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy sír. Ha 8 hetesen hozod el, eleget foglalkozol vele nap közben akkor általában szépen átalusszák az éjszakát.

Akkor szokott gond lenni, ha túl korán kerül ki az alomból, vagy nem törődnek vele nap közben.

2010. jún. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
9 hetes lesz mikor elhozom.
2010. jún. 15. 08:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a múlt héten hoztam el a 8hetes kiskutyusom. Megcsináltuk a kis helyét és ott voltunk vele míg le nem feküdt, meg nem nyugodott egy kicsit. Utána még akkor kaparta kicsit az ajtót ha hallotta a hangunk vagy hogy motoszkálunk,de egész éjszaka semmi, csak reggel ha le akart menni pisilni. Másnap vettem neki egy műcsont szerüséget ami tisztítja a fogát is, este adtam neki oda, s míg azzal foglalkozott szépen eljöttem tőle. Ma van nálunk egy hete, s már csak akkor szól ha éhes vagy le kell mennie, vagy csak nagyon örül nekünk és menjünk oda hozzá. Ja egyébként mi kertesben lakunk és nekünk a konyhából nyíló teraszon van. Éjszakára még nem merjük az udvaron hagyni. Milyen fajta kutyus? Az enyém csau-csau. Nagyon kis nyugodt.
2010. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos kiküszöbölni nem nagyon tudod, de annak érdekében mihamarabb abbahagyja, a legjobb amit tehetsz, hogy nem foglalkozol vele. Előbb-utóbb belefárad a sírásba, és elalszik. Következőre már kevesebb ideig fog sírni. Viszont ha ilyenkor simized, hogy ne sírjon, akkor meg tanulja, hogy sírásért simi jár, és egyre rosszabb lesz a helyzet. Csukj be minél több ajtót a kutyus és a gyerekszoba között, hogy a gyerek ne nagyon hallja, de szerintem egy kölyök nyüszögés nem olyan hangos. Illetve igyekezz minél jobban elfárasztani a gyereket is, meg a kutyát is, így kisebb az esélye, hogy felébrednek egymás zajára.
2010. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszia a válaszokat!Egyébként shi-tzu lesz.
2010. jún. 15. 08:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam úgy működött, hogy sok játék után este vacsizott, leraktam az alvópárnáját az ágyam mellé, lelógattam a kezem, ő hozzábújt és aludt is. Legközelebb reggel szólt, hogy pisilnie kell. Nálam egyáltalán nem sírt.
2010. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is Shih-Tzu-m van,már 5 éves.

A legjobb választás kisgyerek mellé,bár ugye én elfogult vgayok.:)

Mi 12 hetesen hoztuk el.

Talán a korának volt köszönhető,talán a fajta nyugodtságának,de nekünk soha egy hangja nem volt,sem éjszaka-bár az ágy mellett volt a fekhelye-sem amikor elmentünk itthonról.

Viszont amit az elején írtak,hogy alomrongyot vigyél,az szerintem nem jó ötlet,saját tapasztalatból írom.

Volt egy magyar vizslám,nála ezt csináltuk és csak még jobban megvolt zavarodva és sírt, hogy a "családja" szagát érzi,de sehol senki.

Ekkor kidobtam a rongyot és egy műanyag flakonba tettem langyos vizet,azt bedugtam a saját kis rongyai közé és a kutyám 2 perc után aludt néma csöndben.

Ennek az a lényege, hogy nagyjából olyan hőfokot érez,mintha az anyjához bújna és az megnyugtatja.

Remélem tudtam én is segíteni.

Sok sikert a kiskutyushoz,fantasztikus mókamester,nagyon sok örömötök lesz benne!!! :)

2010. jún. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen hoztam el a kutyusomat a tenyésztőtől és rettenetesen féltem az első éjszakáktól :-) Délután érkeztünk haza, letettem majd szépen hagytam, hogy egyedül felfedezze a lakást (persze azért rajta tartottam a szememet). Úgy csináltam, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne hogy ő ott van, nem is nagyon foglalkoztam vele (pedig majd' meghaltam, annyira édes volt :-))Kb. 1 óráig szimatolgatott, mászkált aztán szépen belefeküdt a kosarába és elaludt...Aztán felkelt, játszottunk, barátkoztunk majd este villanyoltáskor ült, nézett, mászkált egy darabig aztán amikor rájött hogy itt ma már nem lesz semmi izgi, lefeküdt a helyére. Éjszaka felkelt kétszer elintézni kis és nagydolgát aztán visszafeküdt. Soha nem volt egy hangja sem, bár az is igaz, hogy egy szobában aludtunk, nem érezte magát egyedül. Időnként hallottam hogy játszik valamelyik játékával, de kb. 1 hét alatt megtanulta a rendet. Amióta szobatiszta csak inni kel fel éjszaka. Kérdezzétek majd meg a tenyésztőt, hogy milyen napi rutin szerint élnek a kiskutyák nála, ha azt ismered akkor könnyebben fog menni a beszoktatás is.
2010. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!