Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek boldogabbá tenné...

Szerintetek boldogabbá tenné a kutyámat, ha megváltoztatnám az életünket?

Figyelt kérdés

A kutyám idén 10 éves és az utóbbi években eléggé elhanyagoltam Őt magánéleti problémák miatt. De most kezdek egyenesbe jönni és rádöbbentem, hogy Ő sem örök életű. Elgondolkodtam, hogy mit tudnék tenni, hogy boldogabb, kiegyensúlyozottabb lehessen. A mostani 3x15 perces(néha 40 perces) séták helyett 4x vinném le, ebből reggel és este 1-2 órára, amikor szabadon is lehetne(évek óta nem vettem le róla a pórázt:( ), napközben maradna a rövid séta, mert nagy a bundája és fekete, nem szereti a meleget. Újra kezdeném a tanítását. Régen megtanulta az alap parancsokat: ül, fekszik, marad, megáll, mehet, lábhoz, puszi, pacsi egyik-másik, amiket szintén évek óta nem gyakoroltam vele, így újra kezdeném és újakat is tanítanék neki a 101 kutyatrükk nagykönyvből. Új helyekre vinném(kinéznék erdős, mezős, hegyvidékes meg mindenféle kutyázós helyet és elvinném oda ilyen egynapos kirándulásra, mindig más helyre, hogy ne a sivár ház körüli köröket járjuk mindig. Vennék neki egykét étrend kiegészítőt. Natural olajat a bundájára, ízület-, csont erősítőt és virágport(azt hallottam, hogy immunerősítő és multivitamin egyben, valamint az allergiákra is jó). Jobban odafigyelnék rá és itthon kozmetikáznám(bundanyírás, karomvágás, fésülés, stb), ami régóta elmaradt.


Szerintetek boldogabbá tehetem még, vagy már elrontottam mindent? Van rá még esélyem, hogy meghosszabbítsam az életét, ha most másképp lesznek a dolgok?

Annyira sajnálom, hogy így alakult az utóbbi 3 év, de egyszerűen észre se vettem, hogy mi folyik körülöttem. Magam is szétestem és most kezdek rádöbbenni mindenre, amit elcsesztem.

:(((

Mondjátok meg nyugodtan az őszintét, az sem baj, ha leordítotok, mert igazatok van, elcsesztem és ami elmúlt azt nem tudom már visszahozni ..


2018. máj. 22. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondják jobb később mint soha. Természetesen meg fogja halálni,ha többet foglalkozol vele. Egy idős kutyát új trükkökre tanítani már nem olyan egyszerű de nem lehetetlen, csak légy vele türelmes.

Étrendkiegészítőnek és valamilyen ízületekre való komplexet javasolnék pl. joint aid. De,ha veszel neki pl. zöldkagylóport,kollagá,msm-et az is jó.Szőrre/bőrre pedig lazac vagy lenmagolajat és sörélesztőt. (Kúraszerűen)

2018. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Soha sincs késő a változásra. A kutyusod meg fogja hálálni és biztosan nem haragszik az elmúlt időszakért.

A kutyatrükköket nem biztos, hogy olyan könnyen el fogja sajátítani, mert kicsit már idő hozzá. Az én kutyám sohasem szerette a kutyatrükköket, annál jobban imádott játszani.

Én inkább jó minőségű porc-, izület-, és csonterősítőre és a fogai védelmében étrendkiegészítőre ruháznák be. Ha a természetbe mész vele, akkor figyelj oda a kullancsokra (spray, sampon, nyakörv már van kutyáknak) és séta után mindig vizsgáld át őt.

A karomvágást én otthon nem végezném a kutyámnak, mert veszélyes lehet. pl. belevágsz az érbe.

2018. máj. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én idős kutyát már annyira nem futtatnék, mert lehet, hogy csak ártasz vele az ízületeinek, de a többi elképzelés az teljesen jó.
2018. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy futtatnám?

Nem erőltetnék rá semmit, természetesen és türelmes lennék vele tanításkor is, illetve amúgy is.

2018. máj. 22. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

ha jól hall lát akkor trükk tanítás oké. Én kutyumnak 13 éves kora óta semmit nem tudok tanítani,mert nem lát nem hall.

Mozgással meg csak óvatosan,hiszen idős kutyáknak minden sokkal megerőltetőbb,szóval azt nézd mennyit bír.

2018. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Lát és hall is és imád szimatolni, így rá tudnám venni egyes feladatokra.

Figyelek rá, mondtam, hogy nem erőltetnék rá semmit.

Csak nem tudom hogy mennyire fáj neki az elmúlt pár év?

2018. máj. 23. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!