Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tele van nagy kullanc...

A kutyám tele van nagy kullancsokkal. Mit vegyek rá?

Figyelt kérdés

Közepes, inkább nagy testű kutyáról van szó. Tele van a füle, a feje és a hasa is nagy szürke kullancsokkal. Egy helyen 30-40 kullancs . Nem tudjuk kiszedni, mert harap.

Cicánál tavaly a rácsepegtetos fyprist bevált. 1 hónapja kapott advantage cseppet, de ennek ellenére is belementek. Mit szoktatok venni kutyának?


2018. máj. 22. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a foresto nyakörv bevált. Vagy bravecto tabletta.

Muszáj kiszedni, mert így hamar el fog pusztulni. Ha harap, tegyetek rá addig szájkosarat, hosszú távon pedig meg kell nevelni.

2018. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem tudod kiszedni? Old meg! De miért nincs még ennyire minimálisan sem megnevelve? Így minek kell neked kutya?
2018. máj. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Remélem a kutyát nem advantage-el cseppentettétek le. Egyrészt mert az macskáknak és nyulnak van, másrészt mert bolha ellen való, kullancsra nemhat.


Vegyetek kutyának való, kullancselleni spotont (advantix, frontline, eyspot, fyprist) vagy nyakörvet (foresto, kiltix, scalibor).


A kullancsokat szedjétek ki lehet kapni kiszedő kanalat. Az olajat, csipeszt, meg a csavargatást felejtsétek el mert visszafogja öklendezni a kullancs a kiszívott vért amivel jól összefertőzi a kutyát. Ha nektek nem megy vigyétek el állatorvoshoz, még ma délután.

2018. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Bravecto tabletta. 3-4 honapig hat es nekem azota nem volt se bolhas, se kullancsos a kutyam.

1 db 20 kg-os kutyanak 8.000 ft korul van.


En nyakorvekkel es csepegtetossel nem probalkoznek.


Ha nem birjatok kiszedni vidd allatorvoshoz

2018. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nem hiszem el. 10eves kutyáról van szó emberek! Vele nőttem fel, meg van növelve. Segítséget kérek erre minek van kutyám meg gázolaj Jézusom... Erre tényleg no komment. Azért nem hagyja magát mert fáj neki. Észlények
2018. máj. 22. 15:19
 6/14 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat nagyon szépen köszi 😊
2018. máj. 22. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:
Pulóvert
2018. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Esetleg nem tudtok ráadni szájkosarat? Vagy valaki megfogja a fejét, és tartja amíg kiszeded belőle a dögöket? A csipeszt javaslom én is, vagy kézzel, de ahogy írták nem szabad bekenni semmivel.

Vagy vigyétek el orvoshoz, enyhe nyugtatót tud neki adni, és gyorsan kiszedi belőle ő.

Szerintem is a tablette lenne a legjobb neki. A cseppet havonta kell ismételni, a nyakörv nagy szőrű kutyáknál nem praktikus. De akár ezeket is megpróbálhatod.

Gyógyszernek a Bravecto, Nexgard amit ajánlanak, cseppnek Advantix, Vedtra 3D, Frontline, nyakörvnek Foresto, Scalibor, Kiltix amiről jó vélemlények vannak.

2018. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tegyél rá addig szájkosarat, jobb ötletem nincs a harapás ellen. Megjegyzem gyönyörűen nevelt kutya lehet, hogy a saját gazdáját képes megharapni. A kullancsot mindenképpen ki kell szedni, nincs olyan, hogy nem tudjátok.
2018. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát bocsi én is szettem már ki kullancsot a kutyámból, tuti nem volt kellemes neki, de eszébe sem jutott még csak csúnyán nézni sem rám. Meg kell nevelni, addig viszont szájkosár, lefogjátok és kiszeditek, ha nagyon nem megy akkor vigyétek orvoshoz, és kérjétek meg hogy bódítsa el és szedje ki. Én egyébként szintén a bravectot ajánlom ha ennyire nem bírtok vele.
2018. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!