Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves öreg kutyánk árnyékkén...

12 éves öreg kutyánk árnyékként követi a feleségemet. Ha elmegy otthonról megállás nélkül ugat utána! Régen nem viselkedett így. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vette fel ezt a szokást. Megállás nélkül megy utána a házban. Ha kiteszi a lábát azonnal vonyítani és ugatni kezd. Akár órákig képes csinálni amíg vissza nem jön. Nem tud elmenni a fürdőbe se, mert ott is ugrál az ajtóra amíg be nem engedi és oda nem ülhet mellé.

Velem szemben ugyanúgy viselkedik, nem mordul rám, nem bánt, szót fogad ugyanúgy. Voltunk vele orvosnál, egészséges, jó a látása, szaglása, mozgása!

Miért vehette fel ezt a szokást? Már az agyunkra megy szegény. Meg a szomszédok se nagyon tűrik már. Ugyanannyira törődünk vele mint eddig!


2018. máj. 22. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szorong a feleséged nélkül szegény. Vele érzi magát biztonságban és/vagy meg akarja védeni. Ez a szeparációs szorongás. Ha otthon vagy, nem tudsz rászólni, hogy fejezze be az ugatást, illetve maradjon a helyén, ne tapadjon rá a feleségedre?
2018. máj. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Karsivan nevű agyserkentőt kérjetek dokitól. Idős kutyák sokszor már agyilag nincsenek képben. Nekünk ez sokat segített a 16 éves kutyusomnál :) Most is szedi.
2018. máj. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hiába szólok rá szegényre. Magamhoz is vehetem, simogathatom, akkor is vonyít. Ha erősen szólok rá, az sem segít. Reggel úgy tud elmenni a feleségem dolgozni, hogy szinte kioson a kutya elöl amíg az alszik, nehogy észrevegye.


Az agyserkentőt megkérdezem majd.

2018. máj. 22. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez valami agyi probléma lehet. Sajnos az én 14 éves pulimat végül el kellett altatni, annyi rossz szokást vett fel. Nem részletezném, de végül már éjszakákat nem aludtam szegénykém miatt. Hasonló jellegű probléma lehet nálatok is.
2018. máj. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az en oreg kutyam viselkedese ilyen radiklisan megvaltozna 3 dologra gondolnek:

1.) a kutya szimplan megoregedett.

2.) a kutya beteg

3.) nekem van valami betegsegem/terhes vagyok.

Vicces, de az enyemnel akkor volt hasonlo, mikor terhes voltam. :D Kb onnan tudtam biztosra mikor elmaradt a menzeszem, hogy ez nem csak egy verzes kieses. :)

2018. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!