Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár órája ivartalanították és?

Pár órája ivartalanították és?

Figyelt kérdés

Egy éves kutyusomat 2 órakor műtötték, és hát szegénykém elégé le van csigázódva. Sajnos több kutyámat is műtöttek már(méh,emlő), de úgy tűnik mindkettő jobban viselte. Sokára ébredt fel, nagyon bágyadt, és látszik, hogy nagyon fáj neki. Másodszor kapott felém, másodjára már vérzett is a kezem. Miért ilyen agresszív szegény? Nem változik ugye a viselkedése?


Még mielőtt valaki azzal jönne, hogy nem neveltem meg jelzem, hogy jó nevelt, soha nem csinált még hasonlót sem. Remélem "visszatér" az én kutyusom, nagyon aggódom!


2018. máj. 22. 19:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A gallérban pedig iszonyat stresszes, már bánom, hogy műtettem.:(
2018. máj. 22. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd piheni, nem kell macerálni. Műtét után aznap még pihen, alszik a kutya, jó pár óra míg kimegy belőle az altató hatása. Azért is lehet ingerült. Fájdalomcsillapítót nem kaptál otthonra?
2018. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gallért meg megszokja. Jobb mintha szétkapná a sebét, és újra kellene varratni.
2018. máj. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánd, elmúlik ez a nehéz időszak.

Az altató hatása kb. 24 óra, mire teljesen kiürül a szervezetéből. Addig hányhat, bepisilhet stb. A harapás is azért volt, mert még zavart, rosszul van és fájdalma is van. Ne nagyon piszkáld, hagyd pihenni.

1-2 nap, és jobban lesz, a varratszedés után pedig, mintha semmi nem történt volna, ne aggódj!

2018. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Ez a napi hergelő troll kérdés, vagy te tényleg azt hiszed, hogy az ivartalanítástól harapóssá tud változni a kutya?

Jó lenne, ha nem piszkálnád, ilyenkor még azt sem tudják, hol vannak. Hacsak nem agyműtétje volt, úgy kizárt, hogy ettől a személyisége változzon. Egyszerűen ne csesztesd, ne taperold, nem kell vele semmit csinálni, csak nézz rá néha.

Holnap reggelre kimegy belőle a gyógyszer, semmi baja nem lesz. A fájdalom is hamar elmúlik.

2018. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kaptam fájdalomcsillapítót, de azt ma nem kell adni, csak holnaptól. Igen, már hányt is. Köszi mindenkinek, máris jobb! :)
2018. máj. 22. 20:10
 7/11 A kérdező kommentje:

A kérdés nem troll! Két kutyámat műtötték, és most figyelj jól, összesen nyolcszor(8). Köztük voltak komoly hasi műtétek is. Sajnos volt némi tapasztalatom. Ezért is fura a kis gézengúz viselkedése, de leginkább betudom annak, hogy fiatal.


Nyilván nem piszkálom, de a hányást azért csak le takarítom a gallérról.

2018. máj. 22. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is nehéz volt az ivartalanítás után. A doki ismerte a kutyánkat, tudta, hogy a gallértól úgy bestresszelné magát, hogy még a felépülését is lassíthatná, így mi ilyen műtét utáni ruhát vettünk rá, az jó volt.

A fájdalomcsillapítót majd add amikortól a doki mondta, most még a műtét után szerintem kapott ott is, azért nem kell ma.


Azért kapott feléd, mert ideges, összezavarodott, hagyd pihenni, majd ha megnyugszik, akkor nem hinném, hogy ilyen maradna.

2018. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kutyám is nemrég ivartalanították. Nekem az állatorvos azt mondta az altatótól hallucinálhat, ezért moroghat - kapkodhat, ne menjek a közelébe pár óráig, úgy sem tudok neki segíteni, mert fel sem fogja, hogy ott vagyok. Így is volt, morgott néha, látszott zavart a tudata, de 1-2 óra alatt el is múlt ez az állapot, utána már megismert és a közelébe mehettem. Nekünk nem volt gallért, belső varrattal oldották meg, nagyon jó módszer. Másnap már kutyabaja sem volt. Nekünk kellett betadinos oldattal kenegetni, és még 3 napig adni 1 szem fájdalomcsillapítót. Kövesd az orvos utasítását! Nem változik meg a személyisége, ne aggódj.
2018. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mostanra sokat javult, az imént már evett is. Úgy látom óráról-órára jobb a kedve. Sajna az éjszaka nem aludtunk sem ő sem pedig én. Folyamatosan jött ment, nem találta a helyét, fájdalma is volt, és az a franc gallér is. Tudni kell róla, hogy kinti benti kutya. Szegény nem tudott bemenni a házába a gallér miatt, így azt is hiányolta.


Neki is van belső varrat ami felszívódik, de van a külső, amit ki kell majd szedni. Nem értem én ezt. Hat napra való fájdalomcsillapítót kapott, de szerintem nem kapja meg mind.

2018. máj. 23. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!