Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyát,...

Hogyan tanítsam meg a kutyát, hogy ne egye meg a macska kakiját?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben is sokszor észre sem veszem, és felkap valami ürüléket, sokszor meg tudom akadályozni, hogy elrántom a pórázt, de azt szeretném, ha nem érdekelné. Van egy kis udvarunk, 2 macska is mindig ide szarik, és beássa, a kutyám meg kiássa, és megeszi. Gereblyével szoktam megnézni, hogy van-e újabb macska kaki, de nem mindet találom meg, a kutyám meg igen, és imádja. Aztán meg hasmenése lesz. Hiába szólok rá, annál gyorsabban kezdi enni, van hogy ki tudom szedni a szájából, és megszidom, de nem tanulja meg, hogy nem szabad. Kérlek segítsetek!

2018. máj. 23. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik ismerősöm azt mondta, hogy szinte lehetetlen megtanítania a kutyáját (neki van, nekem nincs) arra, hogy ne egye meg más állatok ürülékét.

Én arra tudok gondolni, hogy mivel a kutyafélék (tehát kutyák is) dögevők, ezért előszeretettel esznek meg mindent, ami az szájuk elé kerül.

2018. máj. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, nem értem mit írtál, hiába olvastam el többször is.

Amúgy én úgy hallottam, kutya iskolákban tanítják ezt, de én nem tudom oda vinni, mert drága.

2018. máj. 23. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Mi jártunk kutyaduliba (mostmár csak külön órákra járunk). A miénk már a kaját se eszi meg ha elé dobjuk. Egy határozott, nagyon hangos “ejjj”-el eltudod ijeszteni a kakitól. Ha ez se válik be, akkor elrántod(nem pórázzal, hanem nyakörvvel, vagy hámmal). Mi ezt kb. 3x megismételtük, és már a kakira/kajára se néz. Az evés is vezényszóra van kiadva, mert a környékünkön sajnos sok a mérgezés. Sok sikert a kutyuhoz. :D
2018. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Más módszer erre nincs, csak hogy hallgasson rád. Nem tudom, minek ehhez kutyasuli.

Próbálkozz tovább, szidd le mindig, legyél szigorúbb, értse meg, hogy te vagy a gazdi, és nem szabad kakit enni.

Esetleg szándékosan vidd a kaki közelébe, mondd neki, hogy maradjon ott, és ne menjen a kakihoz, és ha sikerül, adj neki jutalomfalatot, hátha az jobban ízlik neki.

2018. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ra kell csapni az orrara a kutya a vegtelensegig eltud szemtelenedni ha nem vagy vele kicsit kemeny. En nem szeretem annyira a kutyakat egyenesen stresszes vagyok toluk es eleg butanak tartom oket.. Errol a kaki evesrol meg annyit nos igen a kutyanal alig ha van gusztustalanabb allat minden szempontbol ertve ahhoz kepest h inteligensnek kene lennie
2018. jún. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!