Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fül-és farokvágás...

Dobermann fül-és farokvágás tényleg tilos?

Figyelt kérdés
Kérlek, senki ne azt írja, hogy "miért kell megcsonkítani szegény kutyát stb stb", erről mindenkinek eltér a véleménye. Melyiket mennyi idős korban lehet csinálni? És van olyan, ahol megcsináljak? Gondolom, olyan dobermann nincs, akinek alapból ilyen. Tehát nem tudnak ilyet tenyészteni. Köszi a válaszokat

2018. máj. 23. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
A nem egèszségügyileg indokolt csonkolások tiltottak. Normális állatorvos, aki értene hozzá, hogy szépre megcsinálja, nem is fogja neked kurtítani a kutya fülét-farkát. A hentes meg meg fogja oldani, csak rettenet csúf lesz a kutyád. Inkább legyen természetesen lelógö füle, mint egy vágott, de lebicsakló.
2018. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
igen tilos
2018. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Farkat 7 napos korig törvény szerint lehet vágatni. Egyébként tilos
2018. máj. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Mi 8 éve vettük a rotinkat, már akkor is tilos volt, és mégis rövid farokkal kaptuk, gondolom most is megcsinálják.
2018. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

A törvény értelmében tilos, de sajnos még mindig nagy igény van rá, így a legtöbb tenyésztő megoldja a kupírozást. Ha mindenképp vágott kutyát szeretnél, bízd arra akitől veszed, ne magad próbálj intézkedni, annak nem lesz jó vége. Viszont csak hogy tudd, nagy macera a fület állítgatni, ragasztgatni - merthogy a fülvágás csak egy dolog, de attól még nem fog rögtön szépen, egyenesen állni - és van, amelyik dobinál egy évig is eltart. Tehát ha van rengeteg türelmed, csak akkor vállald be, és légy tisztában azzal, hogy a kockázat mindig megvan arra, hogy a fül nem áll fel, vagy a két fül nem fog párhuzamosan állni. Ez pedig kevésbé esztétikus, mint egy vágatlan kutya.

Kérlek, ne pontozzatok le, én sem értek egyet a kupírozással, vágatlan dobermannt szeretnék, csak válaszoltam a kérdésre a teljes igazság tükrében.


Nyilván mást mutat egy kutya vágottan, de szerintem felesleges, mivel napjainkban funkciója már nincsen, csak küllemi szempontokat figyelembe véve pedig nem túl humánus műteni a kutyát. Nem azt mondom hogy hatalmas állatkínzás, de mégiscsak megcsonkítjuk, seb marad utána amit kezelgetni kell, és a ragasztás, a fülek folytonos piszkálása sem kellemes a kiskutyának.

Személyes vélemémyem szerint természetesen is ugyanolyan elegáns lehet egy dobermann:

[link]

[link]

2018. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Ja és persze lehetetlen álló fülű, farkatlan dobit tenyészteni, ez nincs bennük genetikailag kódolva, nem öröklődik, csak beavatkozással lehet elérni.
2018. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Farkat minden további nélkül lehet vágni 7 napos korig. A fűlet három hónapos korig szokták vágni, és bármelyik orvos megcsinálja jól. Senkinsem ellenzi. De tenyésztők is adnak el így kutyákat.


Az állatkínzást pedig nem itt kellene elkezdeni mérni.

2018. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Bármelyik orvos megcsinálja jól": azért félrevezető dolgokat ne írjunk, egyrészt nem is minden doki vállalja el (nyilván a pénz az pénz), másrészt még farokvágás tekintetében is szoktunk látni nagyon-nagyon csúnya dolgokat, nem hogy fülvágás esetén. Tehát ne irányítsuk a kérdezőt a legelső sarkon lévő rendelőbe.


Az állatkínzásnak pedig vannak fokozatai, a kupírozás messze nem a legrosszabb ami történhet egy kölyökkel, de teljesen értelmetlenül van arra kényszerítve, hogy hónapokig spulnit és ragasztóköteget hordozzon a fején. Nem beszélve arról, hogy a seb eleinte ugyanúgy fáj és viszket nekik, mint bármilyen más műtét után visszamaradt heg. Mindenki döntse el maga, hogy elítéli-e, nekem is számtalan ismerősöm vágat, mégis jó gazdiknak tartom őket, de abban szerintem megegyezhetünk hogy a kiskutyák nem szeretnének fülvágást, ha lenne választási lehetőségük. (Ez már nagyon off és bocsi ezért, tudom hogy a kérdező külön kérte is hogy ne menjünk bele, csak annyira tabu téma dobisok körében, hogy ritkán lehet nyíltan véleményt formálni.)

2018. máj. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kulturált válaszokat, ritka az ilyen ;)
2018. máj. 24. 00:33
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értelmeztem, a farokvágást 7 napos korig lehet csinálni és legális?
2018. máj. 24. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!