Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orokbefogadott kutyus hizlalasa?

Orokbefogadott kutyus hizlalasa?

Figyelt kérdés

Nemreg orokbefogadtunk egy nagytestu kutyust. Fereghajtasa megvolt, azzal nincs gond. Alapvetoen sovany, gondolom nem kapott eleget a menhelyen.

Mivel hizlalhatnam viszonylag gyorsan?


2018. máj. 24. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad gyorsan hizlalni.

Vegyél neki egy jó minőségű tápot vagy nézz utána a barfnak és kezd el etetni a súlyának, méretének megfelelő mennyiséggel. Egy hónap után látni fogod, hogy hízott-e vagy még mindig ugyanolyan sovány, ha az utóbbi, akkor emelj a mennyiségen.

Kiegészítőnek vehetsz neki lazacolajat és zöldkagylót.

2018. máj. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szasza212 ***** válasza:
100%
Egyetértek a felettem szólóval, nem szabad egyből megrömni. Alkalmazd a sokszor kevesebbet elvet.
2018. máj. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd meghízik, ne tömd egyből. Ha éhezett, a gyomra lehet kicsit össze van szűkülve, kevés ételhez szokott, és nem tenne jót egyből túlterhelni. Nem kell feltétlenül azt gondolni, hogy a menhelyen nem kapnak rendesen enni a kutyák. Én járok menhelyre önkénteskedni, ott merem állítani, hogy több és jobb minőségű kaját kapnak, mint egyes házaknál. Inkább az szokott lenni a gyakoribb, hogy depressziósak és némelyik nem nagyon akar enni. Ahova én járok, ott a féreghajtás alap.
2018. máj. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyors hízlalás többet árt, mint használ.

A világháború után sok hadifogoly is a hirtelen túl sok étel fogyasztásába halt bele, mert az éhezés után nagyon megterhelte a szervezetüket a sok étel.

Vegyél jó minőségű tápot, a napi adagot add neki több kisebb adagra bontva.

2018. máj. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mind nagyon hasznos volt. Teljes mertekben igazatok van, termeszetesen en sem szeretnem tulterhelni a gyomrat. Josera tappal etetem, ugy gondolom hogy ez ar ertek aranyban egy nagyon jo tap, az allergias kutyusom is tokeletesen jol van tole.

Szerintem ezzel mukodni fog.

Barfozni nem szeretnek vele, mert tudom, hogy sok mindent el lehet rontani benne, esetleg idovel, amikor mar jobban utananeztem. :)

2018. máj. 24. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!