Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásnak milyen fajta...

Kezdő kutyásnak milyen fajta savallt? Közepes, vagy nagytestű, egyedülállónak, házba, napi egy sétára. Nyugodt, nem agresszív fajta.

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Napi egy sétára semmilyen kutya nem javasolt ez egyik fajtának sem elég. Minimum 3 eü. séta kell (pisi,kaki) meg még napi 2 óra intenzív mozgatás pl: futás,labdázás. Ha erre nincs időd ne vegyél kutyát.
2018. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a kérdező kertes házra gondolt, nem lakásra és akkor elég napi 1x vinni. Kezdő kutyásnak jó lehet a Labrador vagy Golden retriever.
2018. máj. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Napi egy séta nagyon kevés egy nagytestű kutyának.


Az angol bulldog jutott eszembe, kevésbé mozgásigényes, ilyen jellegű kutyákat keress, bulldogok, basset hound, stb. Érdemes lenne elgondolkodnod a kistestűeken is, akiknek tényleg elég lehet a ház, francia bulldog, bichonok, yorkie, csivava és egyéb ölebek.


Az sem mindegy, hogy mekkora tere van, és hogy a napi egy sétán mennyit tudnál foglalkozni vele. Esetleg érdemes lehet menhelyre benézni, és egy idősebb kutyát elhozni (persze, aki fajtatisztát akar, azt úgy sem lehet meggyőzni, ráadásul egész más, ha te neveled fel a kutyát).


És ha csak egyszer viszed le sétálni, hova fogja végezni a dolgát?

2018. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az udvarra.
2018. máj. 24. 19:08
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy nyugodt, felnőtt menhelyi keverék.
2018. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs kimondottan olyan fajta, amilyet szeretnél, akkor mentettet javaslok. Sőt, lehetőleg ideiglenes gazdától elhozva, aki jól ismeri a kutyát és valamelyest nevelte, szocializálta is. Kölykök is vannak sajnos elég sokan idis gazdáknál.
2018. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Mi az a savallt?
2018. máj. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hármas válaszoló vagyok.


Ne haragudj, ha udvarba lesz, az egész más, csak a kérdésből nem volt egyértelmű.


Természetesen így már szóba jöhetnek a nagytestű kutyák, dogok, masztiffok, ezek nagyon nyugodt kutyák. (Nekünk mindig német dogunk volt. Azzal kezdtünk, és kezdőként is bírtunk velük, most meg már nem is vagyunk kezdők.) Ráadásul még a házat is őrzik, nem tudom, milyen környéken laksz, van-e erre igényed, de ha már kint van a kutya a kertben, szerintem nem rossz tulajdonság. (Tudom, hogy ezek nem a tipikus kezdő kutyás javaslatok, de nem fogok én is labradort meg golden retrievert ajánlani.)


Döntsd el, hogy mit vársz egy kutyától, mit tudsz biztosítani neki, és persze hogy milyen fajta a szimpatikus külsőre-belsőre. Hiába ajánlgatok én dogokat, ha mondjuk nem tetszenek, és rengeteg kutyafajta létezik. Esetleg benézhetnél egy kutyakiállításra, könnyebb nem képek alapján kialakítani egy véleményt.

2018. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztor, újfundlandi, leonbergi, golden retriever, labrador, vagy nyugodt jellemű menhelyi keverék.
2018. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a delutani 2-3 orat tudod tartani, akkor kb barmilyen nem extrem mozgasigenyu kutyat bevallalhatsz. Ami tehat kizart: pitek, juhaszkutyak, terrierek, szanhuzok. Vadaszkutyak kozul valogass! En szemely szerint ajanlanam a spanielt, goldent, labradort. Mondjuk a spaniel inkabb tipikus szobakutya, szoval ha amellett teszed le a voksodat ne aludjon kint.
2018. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!